Pomoc dla Agaty


W środę 18 listopada podczas rozpoczęcia akcji „Śląsk bez barier” w budynku Altus w Katowicach Fundacja DogIQ przekazała oficjalnie goldenkę Sally Sweet Emily Agacie Schilf z Gdańska.

Zanim Sally trafiła do cierpiącej na jednostronne porażenie Agaty, przeszła długotrwały proces socjalizacji i szkolenia. Najpierw w rodzinie zastępczej oswajała się z sytuacjami, które przyjdzie jej spotkać na co dzień: z ruchem ulicznym, komunikacją miejską, ruchomymi schodami itp. Następnie odbyła specjalistyczne szkolenie uwzględniające indywidualny przypadek Agaty, a na koniec zdała egzamin na psa asystującego. Trwało to niemal dwa lata, a było możliwe dzięki środkom ze zbiórek. W akcję „Zbieramy na psa dla Agaty” zaangażowała się cała Polska.

Oprócz przekazania psa w Altusie – najwyższym budynku w Katowicach, który prezentowany jest jako przyjazny niepełnosprawnym – odbył się też pokaz psów asystujących zorganizowany przez Fundację DogIQ. Publiczność mogła podziwiać niesamowite umiejętności goldena Guliwera, który pomagał niepełnosprawnej Ewelinie przy zdejmowaniu garderoby, a także labradorkę  Gucię, która pchała wózek swojej pani, Teresy. Piękna czarna labradorka Iris na polecenie Ani przynosiła przedmioty z zamkniętej szuflady. Do jednej z wielu jej umiejętności należy również pomoc w obsłudze bankomatu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments