PON na wrocławskim podium


Izba z Gangu Długich zwana pieszczotliwie Pysią, 3,5-letni polski owczarek nizinny, zdobyła w miniony weekend tytuł Best in Show na XVII Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych we Wrocławiu. W pobitym polu zostawiła 3343 psy reprezentujące 224 ras przybyłe z całej Europy.

Stadion Olimpijski we Wrocławiu jak co roku przywitał psie piękności tłumami widzów i fantastyczną pogodą. -­ To już standard na naszej wystawie. Pogoda jest może nawet zbyt znakomita, bo wielu psom jest za gorąco -­ mówiła jedna z organizatorek Beata Grossek. Rzeczywiście, temperatura dochodziła w niedzielę do 25 stopni C w cieniu, więc malamuty, husky czy chow chow chowały się tam, gdzie promienie słoneczne nie docierały.

Najliczniej na wystawie stawiły się labradory (130) i yorkshire teriery (109). Lecz to nie one okazały się gwiazdami tego międzynarodowego spotkania. BIS-em ­ przy aplauzie publiczności ­ została piękna PON-ka Pysia. I to ona będzie reprezentowała Polskę na prestiżowym konkursie Eukanuba World Challenge, który odbędzie się 12 i 13 grudnia w Stanach Zjednoczonych. – Chcemy tam przynajmniej wygrać swoją rasę – mówi właścicielka suczki Beata Klawińska z Bydgoszczy. Podkreśla, że to nie pierwszy sukces Pysi. -­ W tym roku na podium BIS stała już dziewięć razy, w tym dwa razy na jego najwyższym ­stopniu – wylicza. Pysia mieszka na co dzień z pięcioma bouvierami (cztery suczki i pies). Część z nich jest bardziej od niej utytułowana, ale to mniejsza i młodsza ponka jest ­według właścicielki kierowniczką stada.

Nie mniej piękne niż PON-ka psy stanęły na niższych stopniach podium. Drugie miejsce zajęła Khalila Krug Grande, suczka rasy lhasa apso z Chorwacji, a trzecie niezwykły pies rasy thai ridgeback The Arrowroot Plants.

Wielkie emocje wzbudził też wybór najpiękniejszego weterana wystawy. Okazała się nim 11–letnia Sonia rasy shih tzu. Najpiękniejszym szczenięciem został z kolei siberian husky Winterfrost’s Exclusive, a wśród juniorów wygrał uroczy west highland white terrier Like a Star of Gryffindor.
Zmaganiom psów w ringu towarzyszyły pokazy posłuszeństwa, frisbee, psów obrończych, pasienia owiec oraz agility. A wokół aren, na których występowały psy, można było kupić wszystko, co jest potrzebne do życia przyszłemu championowi: od szczotki aż po specjalną bieżnię, na której pies może pobiegać w domu, gdy za oknem chłód i plucha.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments