Ponad 10 tys. zł za szczekanie na Chorwacji


Medo, trzyletni chorwacki kundelek z miejscowości Pula w Chorwacji, ma zakaz szczekania wydany przez miejscowy sąd. Czworonożny skazaniec stał się bohaterem Facebooka. Stronę, na której inne psy za pośrednictwem swych opiekunów wyrażają solidarność z Medo, polubiło już ponad 43 tys. osób.

Sąsiadka Antona Simunovica, właściciela Medo, wniosła do sądu sprawę w związku z tym, że jej zdaniem pies uporczywie szczeka, co źle wpływa na jej zdrowie. Sąd orzekł, że zwierzak musi przebywać w domu od 20 wieczorem do 8 rano, a jeśli będzie szczekał, właściciel ma zapłacić 2600 euro (ponad 10 tys. zł) – informuje „Croatia Week”. Zdaniem opiekuna Medo szczeka tak jak każdy pies, nie więcej i nie mniej, kiedy zobaczy kota albo ktoś obcy pojawi się na jego terenie, a w nocy zdarza mu się to bardzo rzadko.

W obronie czworonożnego skazańca wystąpiło wielu właścicieli psów i kotów. Na stronie na Facebooku zamieszczają mnóstwo zdjęć swoich pupili solidaryzujących się z pobratymcem. Stronę polubiło już ponad 43 tys. fanów. My też solidaryzujemy się z Medo. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments