Porwany piesek odzyskany dzięki mediom społecznościowym


Dognapping to odpowiednik słowa „kidnapping”, tyle że odnosi się do psów. Przypadki bandyckiego porywania rasowych psów na handel zdarzają się dość często i to w wielu miejscach na świecie. Niedawno doświadczyli tego pochodzący z Kanady państwo Traviss. Na przydrożnym postoju, podczas ich nieobecności, ktoś wybił szybę w ich samochodzie tylko po to, żeby ukraść im ukochanego yorka.

Lorie i Terry Travissowie jechali do Memphis w Stanach Zjednoczonych. Są wielkimi fanami Elvisa Presleya i chcieli zdążyć na uroczystości zorganizowane z okazji osiemdziesiątych urodzin piosenkarza. Towarzyszył im ich yorkshire terrier o imieniu Dixie. W drodze para zatrzymała się obok przydrożnej restauracji, żeby coś przekąsić. Niestety, bar nie był przyjazny psom, więc postanowili zostawić pupila w aucie, w którym działała klimatyzacja. Jakież było ich przerażenie, gdy po powrocie na parking zastali wybitą szybę w samochodzie i… ani śladu Dixiego. Przejrzenie nagrań monitoringu pomogło ustalić, że dwóch mężczyzn włamało się do auta i wyciągnęło stamtąd przerażonego czworonoga. Potem szybko umknęli poza zasięg kamer.

Państwo Travissowie zrobili wszystko, co robi w takich wypadkach zrozpaczony właściciel zaginionego psa: wrzucili do internetu mnóstwo ogłoszeń i umieścili opis zdarzenia na Facebooku.

Kiedy Gaynor Fletcher, wielka miłośniczka psów i zawodowa petsitterka, trafiła na facebookową stronę poświęconą Dixiemu, postanowiła pomóc zmartwionym właścicielom psa. Swoimi kanałami rozesłała wieści o zaginięciu yorka w internecie. I to właśnie do niej zgłosił się anonimowy internauta, informując, że bardzo podobnego psa widział niedawno w sklepie ze zwierzętami w Memphis. Pani Fletcher skontaktowała się z miejscową policją, której funkcjonariusze wkroczyli do wskazanego sklepu. Znaleźli w nim pieska, który wyglądał inaczej, bo właśnie został ostrzyżony, ale po sprawdzeniu czipa nie było wątpliwości: to był Dixie!

Kobieta, która kupiła Dixiego, twierdziła, że nie miała pojęcia, iż był kradziony. Policjanci nie dali wiary jej słowom i zaaresztowali ją, oskarżając o paserstwo. Liczą też, że uda się wydobyć z niej informację na temat tożsamości sprawców porwania.

Nieco przestraszony, a na dodatek krótko ostrzyżony piesek został zabrany na posterunek policji, gdzie cierpliwie czekał na przyjazd swoich właścicieli. Jak wielka była obopólna radość ze spotkania, widać na załączonym filmiku. PŁ

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments