Powody agresji u psów - Psy.pl
agresywny pies

Powody agresji u psów

Główne przyczyny agresji u naszych czworonogów.

Najczęstsza i najbardziej zgubna w skutkach przyczyna naszych problemów z psami. Przypisana do natury wszystkich zwierząt, eliminowana w toku rozsądnej hodowli, bywa często na powrót rozbudzana zarówno przez nieodpowiedzialnych pseudohodowców, jak i właścicieli, którzy za wszelką cenę starają się „zrobić” ze swojego pupila psa „obronnego” czy „stróżującego”.

Pies to też człowiek

Najczęściej jednak sami nieświadomie przyczyniamy się do tego, że nasze psy stają się agresywne, bo nieumiejętnie z nimi postępujemy. Zapominamy na przykład o istnieniu tak zwanej agresji lękowej i chcąc ośmielić czworonoga, staramy się go na siłę konfrontować z tym, czego się boi.

szczekający pies
fot. shutterstock

Postawiony w sytuacji bez wyjścia zwierzak atakuje, by się bronić przed tym, co w jego pojęciu stanowi zagrożenie (gdyby mógł, to by uciekł, ale mu na to nie pozwalamy). Taki sam mechanizm działa w wypadku psów trzymanych na łańcuchach.

Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *