Prawo zwierząt do lepszego żcyia - Psy.pl

Prawo zwierząt do lepszego żcyia

W Wielkiej Brytanii obowiązują od dziś nowe, ostrzejsze od dotychczasowych przepisy dla posiadaczy psów.

Każdy właściciel zwierzęcia domowego jest zobowiązany do zapewnienia mu odpowiedniej diety, dostępu do wody pitnej, miejsca do mieszkania oraz warunków do normalnego funkcjonowania. To ostatnie oznacza, że domowi pupile powinni mieć np. możliwość kontaktu innymi zwierzętami swojego gatunku lub człowiekiem. Właściciele psów kręcą na nowe przepisy nosem, bo przynajmniej teoretycznie będą mogli być karani np. za spowodowanie, że ich pupil ma nadwagę.

Ustawa Animal Welfare Act podniosła też minimalny wiek, w którym można kupić zwierzę (z 12 do 16 lat), a także zabrania przyznawania dzieciom, które mają mniej niż 16 lat, zwierząt jako nagród.

Nowe przepisy regulują też kwestię kopiowania ogonów. Będą one jednak różne w poszczególnych krajach Wielkiej Brytanii. W Anglii będzie można kopiować – tylko w ciągu pierwszych pięciu dni życia – ogony psów, które mają pracować w policji i innych służbach. W Szkocji kopiowanie będzie całkowicie zabronione, a w Irlandii Północnej – dozwolone.

Za złamanie przepisów grożą surowe kary – od zakazu posiadania zwierzęcia, przez grzywnę (do 20 tys. funtów), po rok więzienia. (TJ)

Chcesz dać głos i ocenić?
Dołącz do naszego stada – zarejestruj się!
Ocena użytkowników

Dodaj komentarz

Zaloguj się do swojego konta lub skomentuj anonimowo. Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *