Przeciwko mordowaniu zwierząt na Ukrainie


Przed mistrzostwami Euro 2012 Ukraina od dawna we wszelki możliwy sposób pozbywa się bezdomnych psów i kotów, o czym nie raz już pisaliśmy. Jutro odbędzie się demonstracja przeciwko tym praktykom.

„Razem tworzymy przyszłość” – tak brzmi oficjalne hasło polsko-ukraińskich mistrzostw Europy w piłce nożnej. Za tymi słowami kryje się jednak brutalna rzeczywistość – władze Ukrainy robią wszystko, by przyjeżdżający kibice nie zetknęli się z bezdomnymi zwierzętami. I mimo że pod wpływem nacisków całej Europy rządzący obiecywali, że psy nie będą już zabijane, a wywożone do schronisk, proceder trwa nadal.

O mobilnych krematoriach pisaliśmy TUTAJ, a także TUTAJ.

 

Fundacja Viva! Akcja dla Zwierząt i warszawskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami organizują drugą już demonstrację przeciwko mordowaniu zwierząt. Jutro, 3 marca o godzinie 13 pod ambasadą Ukrainy w Warszawie (al. Szucha 7) spotkają się wszyscy ci, którym los psów i kotów nie jest obojętny. Osoby z psami na kilka minut będą musiały opuścić zgromadzenie, bo organizatorzy planują włączyć nagranie pisku i strachu konających czworonogów. Protestujący biorą też z sobą znicze, gwizdki i trąbki – wszystko po to, by o tym, co dzieje się u naszych sąsiadów, zrobiło się naprawdę głośno.

Więcej o demonstracji na www.stopmordowaniu.pl. ACh 
 
 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments