Przeciwko szkoleniu prądem

fot. Shutterstock

Stowarzyszenie Szkoleniowców, największa brytyjska organizacja zawodowa skupiająca osoby szkolące psy, wspiera Kennel Club w kampanii przeciwko stosowaniu elektrycznych obroży.

Elektryczne obroże pozwalają kontrolować zachowanie psa na odległość przez wysyłanie impulsu elektrycznego, który dociera do szyi zwierzaka i powoduje ból. Gdy testowano je na ludzkich dłoniach okazało się, że przy dużo mniejszych natężeniach impulsów elektrycznych niż ma to miejsce w wypadku psów badani odczuwali ból, który często określali jako nie do wytrzymania.

Mimo to wiele osób uważa jednak elektryczne obroże za idealne lekarstwo na wszelkie problemy z psem. Organizacje protestujące przeciwko ich stosowaniu zwracają jednak uwagę, że metody szkolenia psów bardzo się zmieniły na przestrzeni ostatnich lat i karanie przestało być głównym sposobem wychowania zwierzaka. Obecnie stosuje się metody dużo bardziej humanitarne i skuteczniejsze (np. szkolenie klikerowe). Protestujący zwracają też uwagę, że pies wcale nie kojarzy takiego impulsu ze swoim zachowaniem i może to powodować jeszcze większe problemy wychowawcze.

W ramach akcji popierającej wprowadzenie prawnego zakazu sprzedaży i stosowania obroży elektrycznych Kennel Club przygotował m.in. kartki pocztowe, które można wysłać do członków brytyjskiego parlamentu wraz z osobistym listem, przedstawiającym własne stanowisko.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments