Jesteś przeciwko trzymaniu psów na łańcuchu? Podpisz petycję!

fot. Celestyna Król

„Zerwijmy łańcuchy” już za nami, ale nie poddajemy się, jeśli chodzi o walkę w imieniu psów łańcuchowych. Jeśli i ty chcesz poprawić ich los, podpisz naszą petycję.

Akcja „Zerwijmy łańcuchy” to przede wszystkim ogólnopolski happening, który odbywa się raz w roku – tym razem była to sobota 7 października. Tego dnia w 78 miejscowościach daliśmy głos w imieniu psów i pokazaliśmy, że nie zgadzamy się na traktowanie psa jak przedmiot. Ale teraz idziemy o krok dalej i namawiamy każdego z was – podpisz petycję!

Aby podpisać petycję, kliknij TUTAJ.

Żeby nasze apele dotarły tam, gdzie trzeba, a życie psów realnie mogło się polepszyć, przygotowaliśmy petycję. Kierujemy ją do władz, do osób, od których zależy praca policji czy sędziów. Chcemy, by reagowali oni, gdy psom dzieje się krzywda, by wydawali surowe wyroki ludziom, którzy znęcają się nad zwierzętami.

Naszym zdaniem obowiązujące prawo jest dobre, chroni zwierzęta. Ale niestety często się okazuje, że jest to prawo martwe, bo w praktyce oprawców psów i kotów spotyka niewielka kara. Jeśli w ogóle spotyka.

Poniżej prezentujemy treść naszego apelu do władz. Petycję wraz z podpisami wyślemy do: Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Wiceministra Sprawiedliwości Patryka Jakiego, Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka.

Podpisz petycję! Link do składania elektronicznego podpisu znajduje się na dole strony. Podpisy zbieramy do końca roku.


Petycja portalu Psy.pl oraz miłośników i obrońców zwierząt

Stop! Pies na łańcuchu to totalny obciach!

Od wielu lat protestujemy przeciwko niehumanitarnemu traktowaniu psów trzymanych na stałej uwięzi. Niestety, od wielu lat nie zmienia się w naszym kraju los psów łańcuchowych, i to mimo zmiany przepisów, które wyraźnie ograniczają dopuszczalny czas trzymania psów na łańcuchu oraz jego wymaganą długość. Nikt tego jednak nie egzekwuje. Te przepisy są martwe, a zwierzęta dalej cierpią. Patrzą na to dzieci i rosną nowe pokolenia Polaków nieczułych na los żywych istot. Na tym przykładzie uczą się też one, że prawa w Polsce nie trzeba przestrzegać – bo nie spotyka za to żadna kara.

Z całą stanowczością apelujemy, by rozwiązać ten problem jasnymi i – przede wszystkim – konsekwentnie egzekwowanymi przepisami wykonawczymi. Aby straż miejska i policja nie pozostawały głuche na wezwania do dręczonych zwierząt, jak to się niestety często dzisiaj dzieje. Służby mundurowe powinny zostać uświadomione, że permanentne niespuszczanie psa z łańcucha jest łamaniem prawa i obywatele mają pełne prawo oczekiwać ich wsparcia w tej kwestii.

Nadal, mimo podniesienia kar za znęcanie się nad zwierzętami, sądy orzekają kary zbyt niskie, nieadekwatne do okrutnych czynów, jakich dopuszczają się ludzie wobec niewinnych zwierząt.

Apelujemy o wprowadzenie szkoleń dla sędziów i prokuratorów, uświadamiających, jak ważne są  sprawiedliwe wyroki dla oprawców zwierząt. Surowe kary powinny być przestrogą dla wszystkich dręczycieli zwierząt.

Apelujemy o wprowadzenie do zajęć lekcyjnych programów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, by wreszcie pies, istota czująca i myśląca jak dwuipółletnie dziecko, nie był traktowany jak przedmiot .

Apelujemy o wprowadzenie regularnych kontroli miejsc, gdzie psy trzymane są na łańcuchu. Funkcjonariusze straży miejskiej i policji powinni stanowczo egzekwować prawo zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Dla dobra psów, ale też dla dobra praworządności w Polsce.

Redakcja portalu Psy.pl


Podpisz petycję! Kliknij TUTAJ!

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
marek
marek
4 lat temu

pies na łańcuchu to niewyobrażalne bestialstwo i okrucieństwo , wbrew psiej ( i nie tylko) naturze. Niestety duża część społeczeństwa – zwłaszcza na wsiach ” nie czuje tego problemu” dużo do zrobienia miałby kościół w sprawie traktowania zwierząt ale jakoś omija ten temat być może mają coś ważniejszego do przekazania, chociaż w biblii napisane jest… i.t.d

Patrycja
Patrycja
4 lat temu

Popieram

Ewa Ewa
Ewa Ewa
4 lat temu

Stop !!!

Urszula Ciołkiewicz
Urszula Ciołkiewicz
4 lat temu

jesteśmy tą sama energią, tylko manifestujemy swoją cielesność w inny sposób, ale to nie daje nam prawa, aby wywyższać się nad inne istoty żywe, bo jako energie jesteśmy równi

Urszula Ciołkiewicz
Urszula Ciołkiewicz
4 lat temu

wolność dla wszystkich zwierząt