Przestańcie!

fot. istockphoto.com

W najbliższy weekend na najbardziej ruchliwych ulicach Warszawy spotkać będzie można przywiązane do drzew i słupów czerwone smycze, a pod nimi biały obrys ciała martwego psa. Instalacje mają przypominać miejsce domniemanej zbrodni na zwierzęciu.

Kampania „Przestańcie!” jest skierowana do wszystkich tych, którym nie jest obojętny los porzucanych zwierząt. Jej celem jest podpowiadanie odpowiedzialnych zachowań i promowanie alternatywnych rozwiązań, nie skazujących zwierząt na niepotrzebne cierpienie. W Polsce niestety jest bowiem tak, że tysiące osób porzuca zwierzaki domowe, w konsekwencji czego co roku 12 000 z nich czeka pewna śmierć. Inne czworonogi trafiają do i tak już przepełnionych schronisk.
Organizatorzy akcji Towarzystwo Opieki  nad Zwierzętami w Polsce, oraz Fundacja Niechciane i Zapomniane – SOS dla Zwierząt przekują, że zawsze można znaleźć inne rozwiązanie niż porzucenie zwierzaka. Na stronie internetowej www.przestancie.org znajdą się informacje o serwisach adopcyjnych, hotelach dla zwierząt, opiekunach do wynajęcia.
 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments