Przyjaciel z końca świata


Jak wiadomo, podróże kształcą, a także pozwalają poznawać przyjaciół z odległych miejsc. Miłośniczka zwierząt ze Szkocji nie tylko zapoznała się ze spotkanym podczas wakacji psem, ale zrobiła też wszystko, by zatrzymać go przy sobie na dłużej.

Karen Garner wybrała się w podróż nad Ocean Indyjski wraz ze swoim partnerem. Gdy wylatywała ze Szkocji, nie przypuszczała, że w drodze powrotnej będą jej potrzebne trzy bilety. Wszystko zaczęło się od chwili, gdy przy hotelu na Mauritiusie spotkała błąkającego się psa. Okazało się, że ten przebywa w okolicy od szczeniaka. Garner nazwała go Jean Paul i przez cały pobyt na Mauritiusie dokarmiała psa. Pod koniec wakacji postanowiła, że zabierze go z sobą do Szkocji.

Najpierw zawiozła Jean Paula do miejscowego towarzystwa opieki nad zwierzętami, w którym pies przeszedł półroczną kwarantannę. Później Garner zapłaciła za przelot czworonoga do Wielkiej Brytanii. Sprowadzenie Jeana Paula do Szkocji kosztowało Karen Garner prawie 3 tys. funtów.

Jean Paul nie jest pierwszym zwierzęciem, które uratowała Garner. Wcześniej za 2 tys. funtów sprowadziła z Cypru do Szkocji bezdomnego kota. KO

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments