Psia olimpiada w Polsce!


Doczekaliśmy się pierwszych Psich Igrzysk! Odbędą się w ostatni weekend listopada (29-30 listopada 2014 roku) w Sopocie, na terenie Hipodromu.

Dog Olympics – tak oficjalnie nazywa się impreza – obejmuje pięć konkurencji. Psy i ich przewodnicy będą ze sobą konkurować w agility, czyli na torze przeszkód, i we flyballu – drużynowej konkurencji polegającej na jak najszybszym pokonaniu kilku niewysokich przeszkód i zdobyciu piłki wyskakującej ze specjalnej wyrzutni. Miłośnicy sportowego posłuszeństwa na pewno zainteresują się obedience (w nieco innej niż podczas tradycyjnych zawodów odsłonie – na bazie tej konkurencji odbędzie się kilka bardzo urozmaiconych konkursów) oraz rally-o, czyli posłuszeństwem dla mniej zaawansowanych. Pary które nie zajmują się – na razie – żadnym psim sportem i tak będą mogły sprawdzić się w konkurencji Top Speed. Tu niepotrzebne są poza chęcią powrotu do właściciela żadne szczególne umiejętności. Liczy się szybkość!

Startującym życzymy udanych przebiegów, a wszystkich wielbicieli psów zapraszamy do Sopotu, do Hali Wyścigów Konnych – zapowiada się nie lada widowisko.

Szczegóły pod adresem: http://www.dogolympics.com.pl/. PŁ

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments