Psy na targach

fot. Shutterstock

Półtoraroczny biały szpic japoński o imieniu Insôtsusha von der Blauen Flut, zdrobniale po prostu Insô, został wybrany najpiękniejszym psem Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych zorganizowanej przez Polski Klub Psa Rasowego.

Impreza odbyła się w Łodzi podczas X Międzynarodowych Targów Zoologicznych Pet Fair. Uczestniczyło w niej ok. 90 psów z całej Polski, a także z Danii i Belgii. To właśnie z Danii przyjechał do Łodzi zwycięski szpic. Drugie miejsce zdobył dwuletni sznaucer miniaturowy Szogun, a trzecie briard Castor. Najliczniej reprezentowane były owczarki niemieckie i belgijskie.

Łódzkie targi obfitowały w liczne atrakcje. Jedną nich były pokazy psów ratowniczych, przygotowane przez Grupę Ratownictwa Specjalistycznego OSP w Łodzi. 10 psów (labradory, goldeny i bordery) popisywały się swoimi umiejętnościami, pokonując tor przeszkód, a także poszukując ukrytych w beczkach ludzi.

Na targach swoje stoisko miała także Fundacja Dogtor. – Zostaliśmy zaproszeni, aby zaprezentować działalność naszej fundacji i pokazać, że psy to zwierzęta rodzinne, bezpieczne i pomagające ludziom. Przyjechaliśmy oczywiście z naszymi psami terapeutami: sześcioletnią czarną labradorką Morką i dwuletnim west highland white terrierem o imieniu Kelly – mówi Marta Czewińska, prezes fundacji.

Na targach Pet Fair swoją ofertę zaprezentowało 90 firm z całego świata, a goście imprezy mogli obejrzeć m.in. II Międzynarodową Wystawę Myszy Rasowych, III Międzynarodową Wystawę Świnek Rasowych, Wystawę Ptaków Egzotycznych i Kanarków, wystawę terrarystyczną i wystawę ryb akwariowych.
Bożena Bednarek

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments