Psy uratowane z powodzi stulecia

fot. Facebook

Burza i gigantyczna ulewa w argentyńskim mieście La Plata spowodowały, że zaginęło wiele czworonogów. Jak podaje argentyński dziennik „La Nacion”, po kilkunastu dniach od kataklizmu ponad 20 psów wróciło do swoich rodzin.

Na początku kwietnia nad argentyńską prowincją Buenos Aires przeszła burza z niespotykanymi od stu lat opadami deszczu. Najbardziej ucierpiało 900-tysięczne miasto La Plata. Wiele przestraszonych silnymi grzmotami psów pouciekało w różne strony, zmagając się dodatkowo z rwącymi strumieniami wody. Ich właściciele stracili nadzieję na odszukanie czworonożnych przyjaciół. Organizacje działające na rzecz ochrony zwierząt postanowiły im pomóc. Na portalach społecznościowych ogłosiły apel, by każdy, kto szuka swojego pupila lub zaopiekował się nieznanym zwierzakiem, przyszedł w niedzielę 14 kwietnia na plac Malvinas w La Plata.

Tego dnia dochodzące z różnych części placu oklaski wskazywały, że właśnie doszło do kolejnego, wzruszającego spotkania. „Wracamy do domu, Juan!” – powiedział z ulgą Sergio na widok czteroletniego biszkoptowego labradora szczęśliwie odnalezionego po 12 dniach.

Angelica Sanromán, która w powodzi straciła niemal wszystko, odnalazła suczkę Nalę – brązowego kundelka uratowanego przez Paulę i Pabla mieszkających kilka przecznic od jej domu. „Nie obchodzą mnie rzeczy materialne” – szlochała 71-letnia kobieta, nie mogąc znaleźć słów wdzięczności – podaje „La Nacion”.

Suczkę Martina i Gratiany Taz uratował Diego, pracownik sklepu spożywczego. Chwilę później, nie wierząc we własne szczęście, para odnalazła drugą suczkę Emę. Obie znalazły się trzydzieści przecznic od domu.

Rosa od wtorku rozpaczała z powodu straty swojego pupila Bruja. Dzięki tej niezwykłej akcji odnaleziono go w miejscowości City Bell, 15 km od domu.

Podczas spotkania na placu Malvinas prowadzono akcję zbiórki karmy dla psów i kotów, a także obroży, smyczy, kagańców i koców. Jak podali organizatorzy, dzięki akcji ponad 20 zwierzaków wróciło do swoich rodzin. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments