Psy wyciągają dzieci na spacer


Dzieci z rodzin, które mają psy, są bardziej aktywne – stwierdzili brytyjscy naukowcy z St George’s University w Londynie.

W badaniu brało udział ponad dwa tysiące dzieci w wieku 9-10 lat z 78 szkół w Londynie, Birmingham i Leicester. 10 proc. z nich miało psy i okazało się, że właśnie one więcej się ruszają, a ryzyko otyłości jest w ich wypadku mniejsze. Spędzają mniej lub bardziej aktywnie 325 minut dziennie, o 11 więcej niż rówieśnicy bez czworonogów. Wykonują też 360 kroków więcej i o 11 minut mniej siedzą. Naukowcy zadają sobie teraz pytanie z gatunku, co było pierwsze: jajko czy kura. Chodzi o to, czy to aktywne rodziny przygarniają psy, czy też pies pobudza do tego, by więcej się ruszać. A kolejne pytanie dotyczy tego, jaki procent dziecięcej aktywności stanowią zajęcia z czworonogami.
W wypadku dorosłych właściciel psów robią dziennie 1700 kroków więcej niż ci, którzy ich nie posiadają – różnica jest większa niż w wypadku dzieci, ponieważ te ostatnie są z natury bardziej ruchliwe. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments