Psy z kalendarza proszą o dom

fot. Agnieszka Bułacik

Promowanie adopcji psów ma różne oblicza. W kalendarzu na 2014 rok w muchach i kołnierzykach prezentują się czworonogi ze schroniska we Wrocławiu.

Droga redakcjo, w tym roku wystąpiliśmy wraz z kolegami oraz koleżankami jako modele w wyjątkowym kalendarzu na rok 2014. Pomogli nam w tym nasi wolontariusze, którzy dbają o nas, chodząc z nami na spacery i troszcząc się o nasz stan zdrowia. Jako psy z wrocławskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt tym sposobem poszukujemy towarzyszy życia, a w naszym przypadku (nie jesteśmy już szczeniakami…) jest to dość trudne – napisał do nas pies Cyryl, który jest mordką okładki tego kalendarza. Jak dowiadujemy się z opisu pod jego zdjęciem Cyryl to: „Dżentelmen obdarzony nieodpartym urokiem osobistym, niebiedny, niedowidzący, pragnący obdarzyć bliską osobę miłością i zaufaniem. Domator łagodnego charakteru, idealista. Nade wszystko ceni sobie szczęśliwe domowe życie. Cudowne lekarstwo na samotność nie tylko dla bogaczy”.

Podobnej treści opisy znajdziemy przy pozostałych dwunastu czworonogach, które fotografowała Agnieszka Bułacik. Wolontariusze ze schroniska we Wrocławiu, którzy są pomysłodawcami tego przedsięwzięcia, wybrali do kalendarza psy, które z różnych przyczyn najdłużej czekają na domy. Wierzą, że tą drogą uda się wreszcie znaleźć dla nich kochające rodziny. Przygotowano też specjalne egzemplarze, jak choćby ten z piękną dedykacją Magdaleny Kumorek, inny z ciepłymi słowami od Jerzego Skoczylasa z kabaretu Elita, czy jeszcze inny z autografem Natalii Grosiak można licytować w serwisie Allegro. Całkowity przychód ze sprzedaży kalendarza zostanie przekazany dla kudłatych podopiecznych fundacji 2 plus 4.     

Szczegóły na http://schronisko.in/kalendarz-2014/ Tam też można zobaczyć wszystkie cudowne psy z kalendarza. Może pyszczek któregoś z nich chwyci cię za serce? PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments