Co to za rasa? Sprawdź – nawet jeśli to mieszaniec!


Mamy zdjęcie psa, a nie wiemy, jaka to rasa. Albo nasz pies jest mieszańcem i zastanawiamy się, z jakich ras się składa. Powstała aplikacja, która pozwala to sprawdzić!

Aplikacja nazywa się Dog Scanner i jest bardzo prosta w użyciu. Wystarczy „zeskanować” psa aparatem smartfona, odczekać kilka sekund i już mamy wynik! Nie trzeba dłużej zastanawiać się, co to za rasa.

Wynik, który się pokazuje, to lista ras, z jakich składa się nasz pies – wszystko podzielone procentowo. Na przykład mój pies okazał się w 57,9% broholmerem, w 7,7% ogarem polskim i w 5,4% rodezjanem. Choć w rzeczywistości jest… mieszańcem labradora. I tu dochodzimy do sedna sprawy.

Co to za rasa? To zależy…

Różne rasy wyświetlane przez aplikację
fot. Dog Scanner

Bo ta aplikacja to tylko zabawa! Jej wyników nie można brać na poważnie, choć mogą być cenną wskazówką dla ciekawskich. Jeśli „zeskanujemy” jakiegoś psa dwa razy, Dog Scanner może nam udzielić dwóch różnych odpowiedzi na pytanie „co to za rasa”. Dlaczego?

Wszystko zależy od tego, czy uchwyciliśmy całą sylwetkę psa, czy tylko głowę, czy pies był w ruchu, czy siedział, czy zdjęcie robiliśmy na dworze, czy w domu itd.

Mając tę wiedzę, udało się zrobić mojemu psu takie zdjęcie, na którym okazał się labradorem. Dog Scanner uznał, że jest w większości labkiem, z domieszką rodezjana i kilku innych ras. Czy „wyroki” tej apki coś zmieniają w naszym psio-ludzkim życiu? Zupełnie nic! Ale jest trochę zabawy. Do której was także zachęcamy!

Wyniki aplikacji
fot. Dog Scanner

Aplikację Dog Scanner można pobrać za darmo ze sklepu Google Play.

Autor: Aleksandra Więcławska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments