Ratując psa, utknął w bagnie. Ta historia mogła mieć tragiczny koniec

fot. www.facebook.com/osp.leba.eu/

Pewien turysta dotkliwie przekonał się o tym, że nie warto spuszczać psa ze smyczy w lesie. Chcąc ratować psa uwięzionego w bagnie, sam w nim utknął!

„Trzymaj się tylko wytyczonych ścieżek”, „psa prowadź zawsze na smyczy”… Takie nakazy panują w większości parków i lasów, do których wchodzimy z naszymi czworonogami. Niestety wielu psiarzy się do nich nie stosuje nawet pod groźbą wysokiego mandatu. O tym, dlaczego warto jednak przestrzegać przepisów, przekonał się dotkliwie jeden z turystów. Zwiedzanie Słowińskiego Parku Narodowego z z psem bez smyczy mogło skończyć się dla niego tragicznie, gdy wraz z pupilem utknął w bagnie.

Pies i opiekun ugrzęźli w bagnie

W ubiegły weekend mężczyzna z Łeby udał się w okolice wydmy Łąckiej w Słowińskim Parku Narodowym na spacer z psem. Odpięty ze smyczy psiak zboczył z wytyczonej ścieżki, wpadł w głębokie moczary i nie mógł się wydostać. Mężczyzna rzucił się zwierzakowi na pomoc… i ugrzązł razem z nim. Życie mężczyzny i psa uratował tylko fakt, że nie byli sami.

Uratowani dzięki interwencji straży pożarnej

Towarzysząca mężczyźnie kobieta zadzwoniła po odpowiednie służby, które pomogły wydostać się parze z grząskiego gruntu. W akcji ratunkowej brali udział policjanci, strażacy i ratownicy medyczni. Na szczęście mężczyzna i pies są już cali i zdrowi. Strażacy z OSP Łeba wybaczyli turyście błąd i narażenie przyrody na zniszczenie, bo schodząc ze ścieżki chciał jedynie ratować swojego zwierzaka. Na swoim Facebooku apelują jednak, by stosować się do panujących w danym miejscu przepisów. W końcu istnieją one nie tylko po to, by uprzykrzyć życie psiarzom!

Pamiętaj!

W każdym lesie i parku narodowym masz obowiązek prowadzić psa na smyczy! Łamiąc ten przepis nie tylko narażasz się na wysoki mandat (do 500 zł), areszt lub grzywnę nawet do 50 tysięcy zł. Ryzykujesz także życiem i zdrowiem swojego psa, który może zgubić się, wpaść we wnyki lub ugrzęznąć w bagnie. Narażasz również zdrowie żyjących w lesie zwierząt!

Zapisz się do newslettera Psy.pl i otrzymuj ciekawe treści przed innymi!

Autor: Aleksandra Prochocka
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments