Risk troszczy się o bezdomne zwierzęta


Rekordową kwotę blisko 5 tys. zł udało się uzyskać ze sprzedaży designerskich bluzek firmy Risk zaprojektowanych specjalnie na akcję społeczną „Zerwijmy łańcuchy” w 2013 roku.

„Chciałyśmy zrobić coś ładnego, by wesprzeć coś ważnego” – napisały na specjalnej metce dołączanej do każdej bluzki właścicielki firmy „RISK made in Warsaw” Antonina Samecka i Klara Kowtun.  Sukienki, płaszcze, marynarki i inne elementy garderoby z szarej lub grafitowej tkaniny dresowej noszą już tysiące osób na całym świecie. Ta linia powstała specjalnie w związku z akcją społeczną „Zerwijmy łańcuchy” organizowaną od siedmiu lat przez portal Psy.pl. Całkowity dochód ze sprzedaży rzeczy z metką RISK FOR DOGS zasilił konto wspierającej bezdomne zwierzęta fundacji Zwierzofani.

Te wyjątkowe bluzki nie są tanie, ale też nigdy w kilkuletniej historii sprzedaży koszulek (dotąd były to zwykłe T-shirty) nie udało się uzbierać tak dużej kwoty. Sprzedaż bluzek wspomogły znane osoby, miłośnicy zwierząt, a wśród nich Aneta i Jan Kuroniowie oraz Sebastian Cybulski. – Blisko 5 tys. złotych uzyskanych z dotychczasowej sprzedaży fundacja przeznaczy, zgodnie z celami statutowymi, na sterylizację bezdomnych psów ze schroniska w Józefowie koło Legionowa – mówi prezes fundacji Celestyna Król. – Dzięki tej kwocie ponad dwadzieścia czworonogów będzie można poddać zabiegom – zapewnia Mirosław Kado, lekarz weterynarii współpracujący ze schroniskiem.

Zarówno portal Psy.pl, jak i fundacja Zwierzofani, są gorącymi zwolennikami ograniczania liczby bezdomnych psów poprzez powszechną sterylizację i kastrację. Bezinteresowna pomoc firmy Risk sprawiła radość nie tylko nam, ale przede wszystkim kierowniczce schroniska w Józefowie Bożenie Rajczak. Schronisko to, jak większość tego typu placówek w Polsce, ma zbyt mało funduszy, aby sterylizować wszystkie przebywające tam bezdomniaki. Taka pomoc jest więc nieoceniona. PK

Bluzki są cały czas dostępne w sklepie internetowym firmy Risk: www.riskmadeinwarsaw.com.

Osoby, które dokonają lub już dokonały zakupu, zachęcamy do przysyłania swoich zdjęć w bluzce, która pomaga zwierzętom pod adresem redakcja@psy.pl. Galerię zdjęć zamieścimy na fanpage’u Zerwijmy łańcuchy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments