Rośnie następca największego psa świata

fot. YouTube

Nie ma jeszcze dwóch lat, a już mierzy 2,24 m, gdy stanie na tylnych łapach. Dog niemiecki o imieniu Freddie dorasta w Southend-on-Sea, mieście w Wielkiej Brytanii, które słynie także z tego, że znajduje się w nim najdłuższe molo na świecie (2158 m). Czy zasłynie z tego, że mieszka w nim największy pies?

Claire Stoneman, mieszkanka Southend-on-Sea, miasta w hrabstwie Essex w Wielkiej Brytanii, z zawodu kierowca taksówki, osiemnaście miesięcy temu przywiozła z hodowli dwa szczeniaki: suczkę Fleur i psa Freddie’go. Freddie był najsłabszy w miocie, takie chucherko. Ale dobrze żywiony i w doskonałych warunkach, jakie stworzyła mu jego opiekunka, rósł i rósł, jak na drożdżach.

Dzisiaj, kiedy stanie na tylnych łapach mierzy aż 2,24 m, dokładnie tyle, ile Zeus, czteroipółletni dog niemiecki z Otsego, w Michigan w Stanach Zjednoczonych, wpisany w 2012 roku do Księgi Guinnessa jako największy pies świata. Freddie ma więc szanse pobić rekord swojego pobratymca. Jest już także większy od doga niemieckiego Samsona, największego dotąd psa w Anglii, który mierzy zaledwie 1,98 m.

Naturalną miską z wodą dla Freddiego jest kuchenny zlewozmywak, w którym gasi pragnienie, stojąc normalnie na czterech łapach. Taki kolos potrzebuje sporo jedzenia. Z relacji jego opiekunki wynika, że tygodniowo wydaje ok. 90 funtów (prawie 500 zł) tylko na wyżywienie Freddie’go. Niezależnie od karmy Freddie dostaje smakołyki, w tym cztery pieczone kurczaki na tydzień. Jako typowy, szukający rozrywki szczeniak dał się też we znaki swojej pani, ponieważ porozpruwał 14 kanap. Claire nie ma o to żalu. Dla niej te dwa wspaniałe dogi są najważniejsze w życiu. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments