Rzeszów się rozszczekał


Na I Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych w tym mieście zjechało ponad 2200 czworonogów. Na podium dla Best in Show w stolicy Podkarpacia wskoczyła Beti, suczka rasy wilczarz irlandzki

Przyszło jej to z łatwością, bo już to ćwiczyła: ponad pół roku temu otrzymała tytuł BIS na XV Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Szczecinie.
Beti Celtic Alanda, choć liczy niewiele ponad trzy lata, ma na swoim koncie już kilkanaście tytułów, m.in. Młodzieżowego Championa Polski, Championa Polski, Interchampiona. Jej właściciel podczas rzeszowskiej wystawy przyznał: – Beti to wyjątkowy pies, a jedyną jej wadą jest to, że koniecznie chce spać w moim łóżku.
Drugie miejsce w Rzeszowie zajął seter irlandzki American Dollar z Arislandu, ubiegłoroczny zwycięzca trzech międzynarodówek: w Lesznie, Warszawie i Białymstoku. Trzecie przypadło jamniczce szorstkowłosej Ex Sentia Brazos Ski Milkyway z Obornik.
Wystawcy z Rzeszowa i regionu nie kryli radości, że wreszcie po kilku latach starań ich miasto dołączyło do grona organizatorów międzynarodowych wystaw psów. Oprócz Polaków swoje czworonogi prezentowali w nim przedstawiciele 23 krajów w tym m.in. z Ukraińcy, Słowacy, Czesi, Białorusini, Rosjanie, Norwegowie, Szwajcarzy, a nawet Meksykańczycy. Wśród 193 ras tradycyjnie najliczniej stawiły się labradory (99), yorkshire terriery (80), owczarki niemieckie (76) i – co ciekawe – berneńskie psy pasterskie (60). Spotkać też można było przedstawicieli rzadkich ras takich jak: aidi, bracco italiano (wyżeł włoski krótkowłosy) czy chart arabski.
Wystawie towarzyszyły pokazy agility, tańca z psem, frisbee i flyballu, pojawiły się też psy ratownicy i odbył się konkurs Młody Prezenter.

tekst i zdjęcia: Kinga Rymut-Sobala

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments