Pochwal się zwierzem! Jak zrobić selfie z psem?

fot. Shutterstock

Idealne selfie z twoim zwierzakiem? Dzieli cię od niego tylko pięć kroków!

Czy jest coś słodszego niż wspólne zdjęcie ze swoim pupilem? Twój czworonóg nie zawsze chce jednak współpracować, a wykonanie jednego dobrego ujęcia zajmuje ci pewnie wieki… Dowiedz się, jak zrobić selfie z psem, aby wyszło idealne. Oto nasze triki!

1. Cykaj jak najwięcej selfie z psem

To smutna prawda, ale twój pupil nie przejmuje się tym, czy dobrze wygląda na waszym wspólnym zdjęciu. Szybko też się nudzi pozowaniem. Jeśli chcesz mieć jakość, idź na… ilość! Rób tyle zdjęć, na ile pozwoli ci twój zwierzak. Jest duże prawdopodobieństwo, że choć na jednym oboje będziecie świetnie się prezentować.

2. Zadbaj o światło podczas selfie z psem

Nie pstrykaj w ciemności, a tym bardziej nie używaj flesza, bo zwierzak może się przestraszyć. Wykorzystaj naturalne światło. Latem najlepsze będzie to przed godziną 12 lub dwie godziny przed zachodem słońca. Ustawcie się tak, aby słońce oświetlało twoją twarz. Dzięki temu efekt będzie powalający!

3. Na selfie z psem przygotuj łapówkę

Przekupstwo to doskonały sposób, aby pupil robił to, o co go poprosimy, a przy tym wyglądał na szczęśliwego. Spróbuj trzymać ulubiony przysmak zwierzaka w ręce, którą robisz wam zdjęcie. Najlepiej na wysokości jego oczu. Dzięki temu będzie on patrzył prosto w obiektyw, a widok smakołyku wywoła radość na jego pyszczku.

4. Podczas selfie z psem wykorzystaj gadżety

Kijek do robienia selfie, podstawka do aparatu, nakładka na smartfon, w której umieszcza się zabawkę lub przysmak. Bez tych gadżetów można żyć. Tylko po co? Ułatwią znalezienie atrakcyjnego kadru i pomogą skupić uwagę zwierzaka. Przed sesją daj pupilowi gadżet do powąchania, aby wiedział, z czym ma do czynienia.

5. Selfie z psem, ale nic na siłę!

Nie każ pupilowi siedzieć sztywno ani nie przyciskaj za wszelką cenę twarzy do jego mordki. Niech robi, co chce – dostosuj się. Jeśli leży na podłodze – połóż się obok, jeśli wygląda przez okno – też wyjrzyj. Pogłaszcz go i dopiero wtedy rób zdjęcia. Zrelaksowany będzie chętniej współpracował i uzna pozowanie za świetną zabawę!

Autor: Alicja Kowalska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments