Poznaj 5 trików na zrobienie psu idealnego zdjęcia!


Kto choć raz próbował zrobić swojemu psu zdjęcie, ten wie, że to nie lada wyzwanie. Wiadomo, że dobry sprzęt i doświadczenie pomagają w robieniu pięknych zdjęć nawet najbardziej wymagającemu psiemu modelowi. Ale co jeszcze?

Jak zrobić idealne zdjęcie psa, jeśli nie dysponujesz supersprzętem i doświadczeniem? Też możesz mieć fajne zdjęcia swojego psa! Poznaj kilka prostych trików na zrobienie psu świetnej foty. W komentarzach daj znać, czy znałeś je wcześniej!

1. Dobry nastrój gwarancją idealnego zdjęcia psa

Dobry humor, zrelaksowanie i brak nacisku czynią cuda. Zadbaj przed zaplanowaną sesją zdjęciową o dobre samopoczucie psa, bez niego zdjęcia nie wyjdą idealnie. Jeśli sam jesteś fotografem, to uzbrój się w cierpliwość i również zadbaj o swój pogodny nastrój. Psy szybko wyczuwają ludzkie emocje i psi stres, a także dyskomfort. Wszystko to odbije się na zdjęciach. A tego chcemy uniknąć. Dobre zdjęcie psa ma pokazać jego charakter i emocje, ale te pozytywne. Warto mieć to zawsze na uwadze.

2. Idealne zdjęcie psa dzięki odpowiednim smakołykom i zabawkom

Motywacja i odpowiednia zapłata za pracę są bardzo ważne w relacji z psem. Psiemu modelowi musi się opłacać pozować do zdjęcia i twoja w tym głowa, aby umiejętnie nagradzać psie zaangażowanie. Doceń psi wysiłek podczas sesji zdjęciowej wyjątkowo pysznymi przysmakami lub zabawkami, które pies uwielbia, ale nie ma do nich dostępu na co dzień. Najłatwiej uzyskać skupienie, tak bardzo potrzebne do zrobienia dobrego zdjęcia psu, poprzez pyszne jedzonko i ulubione zabawki.

3. Posłuszeństwo, komendy, skupienie i sztuczki

Jeśli choć raz miałeś do czynienia z fotografią psów, nawet taką amatorską podczas spaceru z użyciem telefonu, to pewnie wiesz, jak ciężko o złapanie ostrości. Do dobrych zdjęć portretowych niezbędne jest podstawowe posłuszeństwo. Pies powinien umieć stać, siedzieć i leżeć przez chwilę po wydaniu komendy. Nie zaszkodzi wyuczenie psa komendy „patrz” w obiektyw. Sztuczki typu „wstydź się”, „suseł”, „zdechł pies”, opieranie na przedmiocie głowy, ukłony itp. mogą znacząco uatrakcyjnić zdjęcia. Warto uczyć psa różnych, nawet prostych komend i sztuczek. I nie tylko do zdjęć, ale także po to, aby popracował głową.

4. Czas, miejsce, światło i twoja pozycja

To kolejne niezbędne elementy układanki, bez których nie da się zrobić dobrego, ciekawego i niemal idealnego  zdjęcia psa. Wybierz godzinę w ciągu dnia, kiedy światło jest najbardziej sprzyjające. Warto sprawdzić „złotą godzinę” tuż po wschodzie słońca lub chwilę przed jego zachodem. Wybierz ciekawe miejsce do zdjęć i zadbaj, aby pies się go nie bał. Zadbaj też o to, aby nie było w miejscu zdjęć zbyt wielu rozpraszaczy ani dzikiej zwierzyny. Nie rób psu zdjęć, kiedy jest zmęczony i zziajany albo cały umorusany błotem. No chyba że taki jest zamysł zdjęcia. Pozycja fotografa także ma znaczenie! Warto zniżyć się do poziomu psa lub nawet nieco niżej. Eksperymentuj też z kadrem.

5. Ciekawa historia

Dobre psie zdjęcie to nie tylko nieruchomy psi model, światło i ciekawe miejsce. Kolejnym trikiem fotograficznym jest ukazanie zdjęciem jakiejś historii. Zawsze staraj się mieć jakiś plan na zdjęcia, jakiś zamysł. Idealne zdjęcie psa przyciąga odbiorcę estetyką, ale równie ważna – a nawet ważniejsza od niej – jest historia pokazana na zdjęciu.

Zrób zdjęcie psu… Niby taka łatwa sprawa, ale jak się bliżej przyjrzeć, to pojawiają się schody. Nie zrażaj się, bo bez praktyki nigdy nie zrobisz psu dobrego zdjęcia. Warto próbować robić zdjęcia także telefonem. Bez posiadania supersprzętu, za to z pomocą darmowych programów do obróbki zdjęć też można wyczarować dobre i magiczne zdjęcia naszego psa. Powodzenia!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments