Siostry bobtailówny sławne dzięki zdjęciom

Cees Bol, właściciel dwóch suczek rasy bobtail, sześcioletniej Sophie i trzyletniej Sarah, przy okazji robienia im wspólnego zdjęcia odkrył, że są one idealnymi modelkami. Nie marudzą, grzecznie się ustawiają we wskazanym miejscu i wyraźnie lubią to zajęcie. Nic dziwnego, że w domowym archiwum zaczęło przybywać fotografii, potem zaś powstała strona internetowa poświęcona utrwalonym obiektywem przygodom Sophie i Sarah.

Suczki pozują do zdjęć na łonie przyrody, ale i w samym środku cywilizacji, jak choćby w McDonaldzie, gdzie Cees urządził jednej z nich przyjęcie urodzinowe (w odróżnieniu od Polski w Holandii psy mogą przebywać w restauracjach McDonalda).

Dzięki suczkom Cees Bol poznał także miłość swojego życia. Z powodu krótkiego wyjazdu poszukiwał kogoś, kto zająłby się jego psami. Zgłosiła się Hanneke, także właścicielka dwóch bobtaili. Polubiły się nie tylko psy, polubili się też ludzie i wkrótce  zamieszkali razem.

Do zdjęć Ceesa pozują nie tylko bobtaile. Kilku jego przyjaciół chętnie przyprowadza swoich pupili, aby wspomogły go podczas sesji. Wiele zdjęć Ceesa można obejrzeć na  www.dewollewei.com poświęconej głównie jego psom. PŁ