Stara komórka bezcenna dla psów

rys. Thinkstock

Brytyjczycy, którzy oddadzą organizacji Blue Cross stary telefon komórkowy czy kasetę po zużytym tonerze do drukarki, pomagają psom w potrzebie.

Organizacjom charytatywnym działającym na Wyspach Brytyjskich nigdy nie brakuje pomysłów na gromadzenie funduszy. Przykładem może być m.in. ostatnia akcja Blue Cross – organizacji niosącej pomoc psom w potrzebie. Wspólnie z firmą Reclaim-it, specjalizującą się w utylizacji i przetwarzaniu odpadów elektronicznych, zbiera ona stare telefony komórkowe i zużyte tonery do drukarek laserowych i atramentowych, a uzyskany w ten sposób dochód przeznacza na ratowanie czworonogów.

Pomóc może każdy, nie wychodząc nawet z domu. Osoby prywatne mogą przez stronę internetową Blue Cross zamówić kopertę zwrotną, w której odeślą zużyte urządzenie. Właściciele sklepów lub punktów usługowych mogą zaś zamówić pudełko, z którego koperty będą mogli pobrać ich klienci. Blue Cross pomyślało także o ofercie dla biur i innych instytucji, gdzie umieszczane są duże pojemniki oznaczone logo akcji.

Szacuje się, że w domach Brytyjczyków zalega co najmniej 15 mln telefonów komórkowych. Co roku do koszy na śmieci trafia 2 mln zużytych tonerów. Tymczasem zysk z recyclingu każdego takiego urządzenia może ocalić życie jakiegoś czworonoga. KK 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments