Stop dla kopiowania

fot. istockphoto.com

Polski Klub Psa Rasowego zabronił uczestnictwa na organizowanych przez niego wystawach psom z kopiowanymi uszami i ogonami.

Według ustawy o ochronie zwierząt z 1997 r. zabiegi chirurgiczne na zwierzętach są dopuszczalne tylko dla ratowania ich życia lub zdrowia albo w celu ograniczania populacji. W wielu krajach, w których obowiązują podobne przepisy,  psy ze skróconymi uszami i ogonami nie mogą być pokazywane na wystawach. W Polsce dotąd było inaczej.

Teraz drugi co do wielkości związek hodowców psów w naszym kraju Klub Psa Rasowego zmienił swój regulamin. Na walnym zgromadzeniu członkowie związku jednogłośnie uchwalili zakaz wystawiania kopiowanych czworonogów. Na stronie klubu możemy przeczytać, że "stanowi to przełom w podejściu do idei psa rasowego, który z całą pewnością jest zwierzęciem kompletnym – posiadającym wszelkie przyrodzone mu części ciała".

Na wystawach Związku Kynologicznego w Polsce, zrzeszającego największą liczbę hodowców w naszym kraju, można nadal pokazywać kopiowane psy bez ograniczeń. (SCh)
 |
More


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments