Strażacy psom

W Gold Coast w Australii  trwają właśnie zdjęcia do kolejnej już edycji kalendarza (ukazuje się od 1993 roku), z którego dochody są przeznaczane na wsparcie organizacji charytatywnych. Półnadzy australijscy strażacy pozują do zdjęć w ogniu, z siekierami i wężami strażackimi w dłoniach. W tym roku oprócz tego na ich rękach zobaczymy też czekające na adopcję szczeniaki znajdujące się pod opieką tamtejszego towarzystwa opieki nad zwierzętami RSPCA.

Silni mężczyźni trzymają w dłoniach bezbronne zwierzaki i pomagają im na dwa sposoby: dzięki tym zdjęciom mogą one znaleźć dom na całe życie, a jeśli nawet tak się od razu nie stanie, ich los się poprawi, bo część środków ze sprzedaży kalendarza zostanie przeznaczone na wsparcie RSPCA.

Środki ze sprzedaży kalendarza na 2017 rok zostaną przeznaczone także na pomoc organizacji działających na rzecz dzieci (Children’s Hospital Foundation, Westmead Children’s Hospital Burns Unit) oraz rannych i chorych weteranów sił obrony kraju (Mates 4 Mates). Od początku publikowania kalendarza udało się zebrać ponad 1,3 mln dolarów. MC