Kolejne sukcesy interwencji w Radysach. Dyrektor mordowni aresztowany!


To nie koniec interwencji w Radysach, o której pisaliśmy kilka dni temu. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu prozwierzęcych organizacji dyrektora schroniska nareszcie dosięgnie kara.

Karmione odpadkami, pozbawione opieki medycznej i zagryzające się nawzajem… Tak jeszcze do niedawna wyglądał los psów trafiających do mazurskiego schroniska. Jednak dzięki interwencji w Radysach zorganizowanej przez organizacje prozwierzęce bezdomne psiaki nie będą już dłużej cierpieć w tej mordowni. Okazuje się też, że psi oprawcy tym razem nie unikną kary!

Długo wyczekiwana kontrola w mordowni

O zainicjowanej przez Pogotowie dla Zwierząt akcji informowaliśmy już w dniu jej rozpoczęcia. Teraz, po kilku dniach wnikliwej kontroli, na jaw wychodzą nowe informacje. Uczestnicy interwencji w Radysach dzielą się traumatycznymi wspomnieniami z pobytu w tym miejscu. Zastali tam bowiem kilkanaście martwych psów leżących w boksach, chore psy gotujące się w nagrzanym do 40 stopni „szpitalu” i czworonogi z przeróżnymi, ciężkimi ranami. Podczas wielogodzinnej kontroli sprawdzono stan zdrowia każdego z 2000 psów. Spośród wszystkich zwierząt przetrzymywanych w tej mordowni aż 70 potrzebowało natychmiastowej pomocy – zostały one odebrane i przewiezione do lecznic.

✌️DŁUŻSZA OPOWIEŚĆ O MOIM DNIU W PIEKLE CZYLI RADYSY 17.06.2020 r. ✌️Obiecałam, że opiszę interwencję w makabrycznej…

Opublikowany przez Katarzynę Śliwą-Łobacz Czwartek, 18 czerwca 2020

Kolejne sukcesy interwencji w Radysach

Dzięki wsparciu prokuratury doszło także do zatrzymania dyrektora mazurskiej mordowni, Zygmunta D. Postawiono mu zarzuty znęcania się nad psami ze szczególnym okrucieństwem poprzez utrzymywanie psów i kotów w stanie nieleczonej choroby, bez zapewnienia im właściwych warunków bytowania i bez możliwości wykazywania zachowań właściwych dla gatunku. Grozi mu za to do 5 lat więzienia. Dodatkowo u sadysty znaleziono 200 sztuk amunicji, którą posiadał nielegalnie, za co kary sięgają nawet do 8 lat więzienia.

Nie jest to jednak jedyna osoba, która zostanie pociągnięta do odpowiedzialności za krzywdę psów z Radys. Śledztwo toczy się także w sprawie warmińsko-mazurskiego wojewódzkiego lekarza weterynarii, który odpowiedzialny był za dotychczasowe kontrole w Radysach. Również władze gmin, które podpisywały umowy z mazurską mordownią, mogą obawiać się poważnych konsekwencji. Okazuje się bowiem, że psy do Radys trafiały z ponad 130 gmin, z czego niektóre znajdowały się nawet na drugim końcu kraju.

radysy
fot. psy-z-radys-i-gminy.pl

Czy Radysy zostaną zamknięte?

Uczestniczące w akcji organizacje prozwierzęce zrobią wszystko, by zakończyć cierpienie bezdomnych psów z mordowni. Zbierają także wstępne informacje odnośnie innych schronisk, w których można będzie umieścić 2 tysiące psiaków po zamknięciu Radys. Wstępną możliwość przyjęcia dodatkowych czworonogów zadeklarowało już kilka placówek i fundacji. Pogotowie dla Zwierząt cały czas zbiera także darowizny w celu wsparcia interwencji w Radysach.

Autor: Aleksandra Prochocka
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments