Szczeniak przeżył miesiąc w zamkniętym samochodzie


Wychudzony i odwodniony dziesięciotygodniowy szczeniak siedział za przednią szybą odholowanego miesiąc wcześniej na parking zamkniętego chevroleta suburban.

Na początku kwietnia samochód odholowano na plac w Kansas City (Stany Zjednoczone), na którym parkowane są skonfiskowane samochody. Został zamknięty i przez miesiąc nikt się nim nie interesował. Dopiero 6 maja pracownicy zajęli się autem, bo mieli je przygotować na aukcję. Wtedy na desce rozdzielczej zauważyli szczeniaka. Piesek był wychudzony i odwodniony, ale merdał ogonkiem na widok wybawców.

Kia, bo tak nazwano szczeniaka, trafiła do miejscowego schroniska w którym pod troskliwą opieką szybko wróciła do formy. Gorzej było z wnętrzem samochodu, w którym panował niewyobrażalny smród. Wszędzie walały się części odzieży, okruchy spleśniałego jedzenia i psie odchody. Wszystko wskazuje na to, że Kia przeżyła, żywiąc się jedynie okruchami jedzenia z McDonalda, a także prawdopodobnie papierosami pozostawionymi przez aresztowanego miesiąc wcześniej właściciela auta. Lekarz weterynarii z Kansas City Pet Project, organizacji, która zaopiekowała się Kią, uznał, że to prawdziwy cud, że pies przetrwał w takich warunkach.

Kia doskonale się rozwija – przybiera na wadze, jak wszystkie szczeniaki uwielbia zabawę i co najważniejsze, nie widać po niej śladów przebytej traumy. Przebywa obecnie w domu tymczasowym, gdzie przygotowywana jest do adopcji. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments