Szczeniak uratowany przez policjanta


Piesek siedzący na środku ruchliwej kilkupasmowej ulicy w jednym z miast Peru pewnie już by nie żył, gdyby nie policjant o wielkim sercu.

Wideo, na którym widać, jak policjant zatrzymuje ruch na pięciopasmowej ulicy, by uratować szczeniaka, obiegło cały świat. „Wykonywałem tylko swoją pracę” – powiedział policjant Juan Manuel Iman Zena, gdy odnalazł go angielski dziennik „The Daily Mail”.

Zena wszedł na ulicę i skierował się w stronę siedzącego na jej środku pieska. Idąc, dawał znak jadącym samochodom, by się zatrzymały. Większość wykonywała jego polecenie, ale wielka ciężarówka omal go nie przejechała. Gdy podszedł do psa, wziął go i przeniósł z powrotem na chodnik.

„Wiedziałem, że młody psiak chce wrócić na chodnik i dziwne, że udało mu się dotrzeć na środek drogi. Zdawałem sobie sprawę, że w każdej chwili może zostać przejechany, i niepokoiłem się, że jeśli jakich samochód będzie próbował go wyminąć, może dojść do wypadku” – cytuje policjanta „The Daily Mail”.

Na szczęście zwierzak miał przy obroży adresówkę i policjant mógł zadzwonić do właścicieli i poinformować go odnalezieniu zagubionego pupila. MC

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments