Bezpańska suczka i jej szczenięta zaopiekowały się porzuconym noworodkiem

fot. screen z YouTube

Bez ubrania, z nieodciętą pępowiną i na środku pola - noworodek przeżył dzięki suczce i jej szczeniętom, które się nim zaopiekowały.

To jedna z tych historii, która jest przykładem tego, że to pies, nie człowiek, ma w sobie więcej empatii. Mieszkańcy indyjskiej prowincji Chattisgarh znaleźli porzuconego noworodka.

Pozostawiona na pastwę losu dziewczynka miała nieodciętą pępowinę. Przeżyła jedynie dzięki bezpańskiej suczce i jej szczeniętom. Psia mama wraz z maluchami wtuliły się w noworodka i przez całą noc go ogrzewały.

Porzucona dziewczynka

Szok, niedowierzanie i wdzięczność – takie emocje towarzyszyły mieszkańcom jednej z indyjskich wiosek. Płacz zaprowadził kilku miejscowych do noworodka, który nagusieńki i z nieodciętą jeszcze pępowiną leżał na słomie. Obok niego spał miot szczeniąt. W pobliżu znajdowała się także bezpańska psia matka. Zszokowani mieszkańcy wioski poinformowali o wszystkim odpowiednie służby. 

Wyszliśmy do pracy i o godzinie 11 rano usłyszeliśmy płacz dziecka. Nagle zobaczyliśmy niemowlę, które leżało obok szczeniąt. Byliśmy spanikowani, poinformowaliśmy pogotowie i zaopiekowaliśmy się noworodkiem do czasu przyjazdu służb ratowniczych – relacjonował jeden z mieszkańców, Munnalal Patel.

Szczenięta zaopiekowały się noworodkiem

Dziewczynka została przewieziona do szpitala. Lekarze wykonali wszystkie niezbędne badania. Okazało się, że stan zdrowia noworodka jest bardzo dobry, a dziewczynkę nazwano Akanksha. Mieszkańcy wioski są zgodni co do tego, że historia ma szczęśliwe zakończenie tylko dlatego, że porzuconym noworodkiem zaopiekowały się i bezpańska suczka, i jej szczenięta.

Ciepło szczeniąt i ich matki utrzymywały noworodka przy życiu. Dziewczynka miała ogromne szczęście, bo o tej porze roku w nocy jest naprawdę chłodno – powiedział jeden z mieszkańców wioski.

Kto zostawił dziewczynkę na pastwę losu? Policja próbuje ustalić przebieg zdarzeń, a także poszukuje rodziców noworodka.

emiteo

MAMY DLA CIEBIE PREZENT! Zapisz się do newslettera Psy.pl i już teraz odbierz za darmo e-book „50 ras w sam raz do kochania”

źródła: www.dailymail.co.uk, parenting.pl| zdjęcie główne: www.youtube.com/watch?v=bdHi3wE0L1Y

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments