Sztuczki dla schroniska


Wolontariuszka schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu Dorota Rybacka, właścicielka dziesięcioletniego psia Habiego, wpadła na pomysł niekonwencjonalnego wsparcia przytuliska. Organizuje Mikołajkowe Warsztaty Psich Sztuczek. Cały dochód z nich będzie przeznaczony na potrzeby bezdomniaków.

Dorota Rybacka nie tylko działa jako wolontariuszka w schronisku, ale prowadzi też akcję „Ręka w łapę”, która ma uwrażliwiać dzieci na los psów. Jej pies Habi to gwiazdor, który zna mnóstwo zabawnych sztuczek, a ich nauka  przydaje się też w pracy ze schroniskowymi psiakami: pomaga im otworzyć się na współpracę z ludźmi, przekonuje, że można im zaufać, a także dodaje pewności siebie.

Teraz możemy wesprzeć sosnowieckie schronisko, zapisując się na warsztaty z własnymi psami albo spędzić na nich czas jako obserwatorzy. Warsztaty odbędą się 6 i 7 grudnia (można się zapisać także na jeden dzień) w VI LO im. Stanisława Korczaka w Sosnowcu przy ul. Czeladzkiej 58. W części teoretycznej będzie się można dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o tym, w jaki sposób psy się uczą, o metodyce nauki sztuczek i właściwym rozplanowaniu zadań. Przewidziano też część praktyczną. Metody, oczywiście, wyłącznie pozytywne! PŁ

Więcej informacji o warsztatach na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1534696366775145/?fref=ts

Popisy Habiego można obejrzeć na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=bcbVUxsGnvU

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments