Dziergający olimpijczyk. Tom Daley w trakcie igrzysk robił na drutach sweter dla psa


Hobby Toma Daleya przyczyniło się do tego, że aktualnie mówi o nim cały świat. Olimpijczyk usiadł na trybunach i... robił na drutach sweter dla psa.

„Jest Tom Daley i ma ze sobą swoje druty” – powiedziała podczas relacji olimpijskiego finału skoków kobiet z trzymetrowej trampoliny komentatorka BBS Katherine Downes. Oczy wszystkich zwróciły się wówczas w kierunku 27-letniego sportowca. Zdjęcia złotego medalisty olimpijskiego, siedzącego akurat na trybunach, w ekspresowym tempie zyskały popularność na całym świecie. Co tym razem dziergał Tom Daley?

Hobby, o którym mówi cały świat

„Człowiek o wielu talentach” – tak rozpisują się media o 27-letnim brytyjskim sportowcu, który razem z Mattym Lee zdobył swoje pierwsze złoto olimpijskie w skokach synchronicznych do wody. Kilka dni temu, a dokładnie w niedzielę, Tom Daley zasiadł na trybunach, aby obejrzeć finałowe rywalizacje innych zawodników. Sportowiec zabrał ze sobą na trybuny włóczkę i druty. Chociaż nie jest widziany w takim towarzystwie po raz pierwszy (ma osobne konto na Instagramie, na którym pokazuje wełniane rękodzieła), to niewątpliwie zwrócił na siebie uwagę zarówno kibiców, jak i sportowych komentatorów tegorocznych igrzysk olimpijskich. Można nawet powiedzieć, że zachowanie, a raczej hobby 27-latka stało się jednym z najciekawszych pozasportowych momentów. Wszyscy zastanawiali się bowiem, co takiego tym razem dzierga Tom Daley. Długo nie musieliśmy się zastanawiać. Olimpijczyk ujawnił w mediach społecznościowych, że robił na drutach sweter dla słynnego psiego celebryty – Izzy the Frenchie.

fot. www.instagram.com/izzythe.frenchie

Najsłynniejsza buldożka

Obecnie Izzy jest jedną z najpopularnieszych przedstawicielek rasy buldog francuski. Mieszka w East Hampton, ma milion obserwujących na Instagramie, a w 2020 roku sam burmistrz Nashville ustanowił 26 sierpnia dniem Izzy obchodzonym na terenie miasta. Buldożka zyskała popularność już w 5. tygodniu życia. Do internetu trafiło nagranie z kąpieli Izzy. W ciągu 24 godzin filmik miał 12 milionów wyświetleń. Łącznie obejrzało go ponad pół miliarda osób! W 2020 roku Izzy podpisała kontrakt z Simon & Schuster. Buldożka znajduje się też na okładce książki „Wear the Damn Mask”, w której autorzy zachęcają wszystkich do noszenia masek.

Kreację, którą stworzył dla Izzy Tom Daley, będzie można zobaczyć podczas Tygodnia Mody. Co ciekawe, w garderobie buldożki można znaleźć suknie zaprojektowane przez znanych projektantów. Jak więc doszło do tego, że Tom wydziergał sweterek dla psiego celebryty? Okazuje się, że opiekun Izzy – Rick Hendrix – rozmawiał z olimpijczykiem o jego zamiłowaniu do robienia na drutach. Tom zaproponował więc, że może wydziergać coś dla Izzy. Hendrix nie spodziewał się jednak, że 27-latek zacznie szydełkować podczas najważniejszych wydarzeń sportowych w jego życiu.

Sposób na ukojenie nerwów

Każdy sportowiec ma swój własny sposób na rozładowanie napięcia i kontrolowanie stresu. Jak już wiecie, Tom Daley również. Złoty medalista w skoku do wody z dziesięciometrowej wieży każdą wolną chwilę spędza na robieniu na drutach. Przygoda z dzierganiem rozpoczęła się w zeszłym roku podczas lockdownu z powodu pandemii koronawirusa.

Jedyną rzeczą, która trzymała mnie przy zdrowych zmysłach przez cały ten czas przygotowań, jest moja miłość do robienia na drutach, szydełkowania, a także wszystkich innych rzeczy związanych z szyciem – napisał Tom Daley na Instagramie.

fot. www.instagram.com/madewithlovebytomdaley

Brytyjczyk robi na drutach nie tylko ubranka dla psów, ale też szaliki, swetry czy pokrowce na kanapy. Ostatnio na profilu na Instagramie pochwalił się wydzierganym etui, do którego schowa swój złoty medal.

źródła: edition.cnn.com, kobieta.wp.pl, www.tmz.com| zdjęcie główne: www.instagram.com/madewithlovebytomdaley /screen z www.facebook.com

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments