Trzy zakonnice i pitbulka


Zakonnice ze zgromadzenia Sisters of Our Lady of Christian Doctrine adoptowały 9-letnią pitbulkę, która od jesieni ubiegłego roku przebywała w schronisku i miała niewielkie szanse na znalezienie domu.

„Media karmią nas wciąż wiadomościami o strasznych rzeczach i okropnych ludziach, dobrze, że przypomniano nam o tym, że są jeszcze dobrzy ludzie, którzy umieją kochać” – napisała na Facebookowej stronie organizacji Hi Tor Animal Care Center Patricia Kostik, gdy przeczytała o adoptowaniu przez zakonnice pitbulki. A Victoria Romero Huggins dodała: „Spójrzcie na nie, one wszystkie się uśmiechają, także Remy”.

Zdarzyło się to ponad tydzień temu w Nowym Yorku, jak poinformowały „The Huffington Post” i News 12. Trzy zakonnice ze zgromadzenia Sisters of Our Lady of Christian Doctrine udały się do schroniska organizacji Hi Tor Animal Care Center z postanowieniem adoptowania psa, którego z pewnością nikt inny nie będzie chciał. – Kiedy zauważyłam informację: „9 lat”, powiedziałam: „Virginio, weźmiemy tę suczkę, ponieważ nikt inny jej nie weźmie – opowiadała stacji News 12 siostra Veronica Mendez.

Dyrektor schroniska był zaskoczony, że zakonnice, wszystkie po siedemdziesiątce, nie miały nic przeciwko adoptowaniu pitbulki, bo większość ludzi jest uprzedzona do psów tej rasy. Przyznał jednak, że Remy zachowuje się bardzo spokojnie i jest delikatna. Jedna z sióstr powiedziała, że one są staruszkami i Remy jest staruszką, więc się dogadają. Nie tylko suczka zyskała nowy, dobry dom, ale i ona wniosła wiele radości w ich życie, zwłaszcza że niedawno straciły psa, którym opiekowały się przez ostatnie kilka lat. MC

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments