Pies w typie chihuahuy podbił serca internautów. Tuna ma już 379 000 fanów

fot. www.instagram.com/tunameltsmyheart

Pies w typie chihuahuy Tuna, posiadacz niewątpliwie wyróżniającego się pyszczka, najpierw stał się hitem internetu, a teraz będzie miał własną linię produktów.

Tuna – zwany też Chiweenie – to mieszaniec chihuahuy i jamnika. W 2011 roku adoptowała go Courtney Dasher, która prawie codziennie dzieliła się fotografiami oryginalnego pieska z użytkownikami portalu Instagram.

Niespodziewana popularność

Zdjęcia bardzo szybko podbiły serca internautów. Dziś strona Tuny na Instagramie – Tuna Melts My Heart  – ma już 379 tys. obserwujących, ale Courtney Dasher nie poprzestała tylko na tym. Otworzyła sklep internetowy, w którym można kupić koszulki, kubki, naklejki na iPhone’a z jedynym w swoim rodzaju wizerunkiem Tuny.

Część dochodu ze sprzedaży trafia do organizacji ASPCA, od której Dasher przygarnęła Tunę. Organizacja znalazła Tunę na poboczu drogi w San Francisco, gdzie prawdopodobnie pierwsi właściciele go porzucili.

fot. www.instagram.com/tunameltsmyheart

Wewnętrzne piękno

Tuna ma poważną wadę zgryzu – zęby górnej szczęki wystają z łuku zębowego, stąd tak specyficzny wygląd pieska. W niczym mu to jednak na co dzień nie przeszkadza, a – pewnie właśnie dzięki temu – urzeka swoim wyglądem tysiące ludzi.

Zdaję sobie sprawę z tego, że większość ludzi postrzegałaby Tunę za nieatrakcyjnego psa. Jego wygląd po prostu nie mieści się w kanonach piękna typowego czworonoga. Ma zabawne zęby, które wystają, pieprzyki wokół ust. No i ten zmięty podbródek, przez który wygląda, jakby od wielu dni przebywał w wodzie. To właśnie te wszystkie rzezy sprawiły, że zakochałam się w Tunie i bardzo chciałam, żeby on o tym wiedział. Nigdy bym nie pomyślała, że ​​mały niechciany piesek może wywrzeć na ludziach takie wrażenie, przynosząc im tyle radości i śmiechu  – przyznaje Courtney (www.dailymail.co.uk).

Z dnia na dzień wielbicieli Chiweenie przybywa. Tuna uświadamia nam wszystkim, że to nie wygląd zewnętrzny jest najważniejszy. Więcej zdjęć mieszańca chihuahuy i jamnika można zobaczyć na Instagramie: www.instagram.com/tunameltsmyheart

zdjęcie główne: www.instagram.com/tunameltsmyheart

Autor: Aleksandra Więcławska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments