Tysiące dla bezdomnych zwierząt


„Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” – czwarta edycja akcji zorganizowanej przez sieć sklepów Tesco pod takim tytułem właśnie się zakończyła, a dzięki głosom tysięcy internautów wybrane schroniska dla psów i kotów otrzymają wsparcie w wysokości ponad 55 tys. zł.

Radom, Kalisz, Włocławek, Toruń, Sosnowiec – schroniska w tych miastach otrzymają po ok. 11 tys. zł. – Walka o wygraną trwała do ostatniej chwili. Jeszcze w ostatni wieczór głosowania zmieniła się zwycięska piątka. W sumie oddano niemal 75 tys. głosów – mówi Łukasz Kędzior, koordynator akcji z Tesco Polska.

Poza internetowym głosowaniem odbywały się też zbiórki dla bezdomnych zwierząt w wybranych sklepach Tesco. W ciągu dwóch weekendów klienci 84 sklepów zebrali 40 ton karmy, tysiące zabawek, ręczników, i koców, które trafią do schronisk znajdujących się najbliżej danego sklepu.

Do akcji włączyła się fundacja Wielkie serce Joanny Krupy, która ufundowała także zapas karmy. – Cieszę się, że tak dużo osób wzięło udział w całej akcji i wszystkim bardzo dziękuję za zaangażowanie. Los bezdomnych zwierząt nie jest nam obojętny, szczególnie w tak trudnym dla nich czasie, jakim jest zima – mówi Krupa.

Patronem akcji był miesięcznik „Mój Pies”. ACh  

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments