Uratował dzieci i dostał kość

fot. CTV Network

Mieszaniec labradora i siberian husky Rocky oraz jego opiekun Adam Shaw uratowali dwie dziewczynki, mieszkanki kanadyjskiego miasta Edmonton. Gdy w rzece Saskatchewan Północny zobaczyli kilkulatki, natychmiast ruszyli je ratować.

Dziewięcioletnia Sara i dziesięcioletnia Krymzen w niedzielę wielkanocną jeździły na sankach w parku położonym tuż przy brzegu rzeki. W pewnym momencie sanki, a na nich siostry, zjechały wprost na pokrywający rzekę kruchy lód.

Tymczasem po moście znajdującym się nad rzeką przechadzali się mieszaniec labradora z siberian husky Rocky i jego opiekun. Gdy mężczyzna usłyszał krzyki i zobaczył jedną z dziewczynek w wodzie, pobiegł w jej kierunku. Kiedy dotarł do brzegu, w wodzie były już obydwie siostry.

Adam Shaw wyciągnął z wody starszą siostrę, Krymzen. W tym czasie prąd porwał Samantę 50 m w dół rzeki. Rocky wskoczył do wody, podpłynął do dziewczynki i umożliwił jej chwycenie się jego smyczy, po czym wrócił do opiekuna. Wtedy Adam Shaw wyciągnął na brzeg psa i dziewięciolatkę.

Ratowników amatorów nagrodzili za dzielną akcję strażacy – Adam Shaw otrzymał czapkę strażacką, a Rocky smakowitą kość. GO

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments