Ona uratowała mu życie, on jej nie odstępował na krok


Kobieta prowadząca fiata seicento zrobiła wszystko, by uratować psa, który wbiegł na jezdnię, prosto pod koła jej auta. A co zrobił pies, gdy ratownicy udzielali kobiecie pomocy?

Na drodze w miejscowości Sucharzewo w powiecie mogileńskim rozegrała się wzruszająca scena. Pies, który najpierw wtargnął na jezdnię i doprowadził do kolizji, wrócił po chwili na miejsce i okazał wdzięczność za ocalenie poszkodowanej 21-latce – napisał na facebookowym profilu Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie aspirant Tomasz Bartecki.

Co się właściwie stało w Sucharzewie? Kobieta prowadząca seicento zauważyła przebiegającego przez drogę psa. By go nie przejechać, zjechała nagle na lewe pobocze, a w wyniku gwałtownego ruchu kierownicą auto przewróciło się na bok.

Pies przy karetce
fot. Pomorska.policja.gov.pl

Kobieta uratowała psu życie, ale sama została poszkodowana w wypadku. Gdy na miejsce przyjechało pogotowie i ratownicy udzielali jej pomocy, do karetki zbliżył się pies. Ten sam, który wcześniej wbiegł na jezdnię.

Zwierzę w wyjątkowy sposób podziękowało za ocalenie. Czworonóg przez cały czas nie odstępował 21-latki, kładł głowę obok jej stóp i czekał, aż ratownicy medyczni skończą opatrywać jej nogę – tak o tym, co się działo na drodze, opowiadał dzielnicowy aspirant sztabowy Tomasz Foremski.

To, co miało miejsce w Suchorzewie, jest kolejnym dowodem na to, że psy czują jak dwuletnie dzieci. Pod relacją z tego zdarzenia zamieszczoną na jednym z portali internauta o nicku „mieszkaniec” przytoczył inną poruszającą historię:

Kiedyś pewien człowiek opowiedział mi historię psiaka, którego wzięli jako 6-latka ze schroniska. Mają piętrowy dom i psiak często przebywał na parterze z jego 80-letnią mamą. Któregoś dnia usłyszeli jakiś hałas z dołu i myśleli, że mamie coś spadło. Ale hałas się nasilał. Pan ten zszedł na dół i zobaczył, jak psiak demoluje pokój, zrzucając na ziemię, co się da. Po chwili zobaczył mamę leżącą na podłodze. Dostała udaru. Pani przeżyła. Pies zareagował tak, jak umiał. Teraz dalej nie odstępuje pani na krok. Rodzina do tej pory jest mu wdzięczna, że uratował ich mamę.

I jak tu nie kochać psiaków?

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments