Uratowana w ostatniej chwili

fot. Facebook

Suczka rasy pomeranian została oddana do schroniska w Los Angeles z powodu… podeszłego wieku. Bardzo szybko zapadł wyrok: eutanazja, bowiem stary piesek nie miał szansy na adopcję. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli od nieuchronnej śmierci uratowano suczkę w ostatniej chwili.

Kiedy stareńka pomeranianka Cher została oddana do schroniska w zachodnim Los Angeles w Stanach Zjednoczonych, jej życie zawisło na włosku. Wyznaczono jej tylko dziesięć dni, po których miała trafić do komory gazowej. Cher miała pecha: trafiła do jednego z tzw. „kill shelters” – schronisk, w których psy po pewnym czasie poddaje się eutanazji. Te kilka dni, o które odroczono wyrok, miało być jedynie formalnością. Suczkę zgłoszono co prawda do adopcji, ale zupełnie bez wiary w sukces. Kto bowiem chciałby przygarnąć psią staruszkę o posiwiałym pyszczku i zamglonych oczach?

Malutka Cher, którą nikt się nie interesował, spędzała kolejne dni w odosobnieniu, nie rozumiejąc, jak wielkie niebezpieczeństwo nad nią zawisło. Mimo że została wrzucona wprost z kanapy do metalowej klatki, była bardzo dzielna  nadal się uśmiechała, jak tylko szpice to potrafią. Ratunek nadszedł w ostatniej chwili.

O pomeraniance dowiedziała się Toby Wisneski, szefowa organizacji Leave No Paws Behind. Fundacja ta specjalizuje się w niesieniu pomocy psom, które porzucono z powodu starości czy chorób. Toby dba o to, aby takie domowe, wiekowe psy nie kończyły życia w betonowym schroniskowym boksie. Stara się im zapewnić jak najlepsze warunki na ten czas, który im pozostał. Współpracuje z siecią domów tymczasowych – wolontariuszy dobrej woli, którzy przygarniają porzuconych psich staruszków.

Tak też stało się z Cher. Z zimnej podłogi wskoczyła prosto w ramiona tymczasowego opiekuna. Z przytuliska zabrano ją do kliniki weterynaryjnej, w której dokonano oceny jej stanu. Choć wiek suczki oszacowano na czternaście lat, stwierdzono, że nie dolega jej nic szczególnego, poza normalnymi w tym wieku przypadłościami. Ot, trochę gorzej słyszy i gorzej widzi, jednak generalnie jest zdrowa.

W domu tymczasowym zaś okazało się, że pomeranianka jest pełną radości, przemiłą suczką, która lubi ludzi, zgadza się z innymi psami oraz z kotami – po prostu psi ideał. Tym bardziej trudno zrozumieć, dlaczego ktoś w nieludzki sposób pozbył się tak miłego psa. Organizacja Leave No Paws Behind poszukuje teraz najlepszego, stałego domu dla uroczej Cher, która, choć wiekowa, jest nadal młoda duchem. PŁ

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments