Uwięziony na urwisku pies doczekał się wybawcy

Derek Shaw wraz z żoną Anną przebywali na wakacjach w pięknej miejscowości Cromer położnej w hrabstwie Norfolk w Wielkiej Brytanii. Podczas krajoznawczego spaceru z góry klifu podziwiali nadmorskie widoki. Nagle kątem oka dostrzegli psa. Niewielki border collie przywierał ciałem do ściany klifu na wąskim występie urwiska.

Położenie psa pozostawionego na łasce losu w tak dużym niebezpieczeństwie było dramatyczne. Derek, miłośnik psów, wiedział, że musi coś zrobić, żeby psa uratować. „Kocham psy i nie mógłbym jej tak zostawić” – powiedział redakcji Mirror UK. Zaangażował do pomocy żonę i przechodzącego tamtędy mężczyznę, którzy trzymali go za nogi, aby nie spadł w dół urwiska, i z narażeniem własnego życia zawisł głową w dół na klifie, by dosięgnąć suczkę.

Na szczęście Millie szybko zrozumiała, że mężczyzna chce jej pomóc i przysunęła się tak, że mógł złapać jej obrożę i podnieść ją do góry. Dopiero kiedy suczka była bezpieczna, Derek, który ma już 54 lata, zdał sobie sprawę, na jak wielkie ryzyko się naraził, podejmując decyzję o uratowaniu psa.

Jak się okazało, suczka Millie zaginęła 21 godzin wcześniej. Uciekła właścicielom w nieznane po tym, jak przestraszył ją owczarek alzacki. Suczka prawdopodobnie osunęła się na urwisku i zatrzymała na wystającej półce. Tak niemal bez ruchu spędziła całą zimną i wietrzną noc. Dzięki Derekowi Millie, trochę odwodniona i przestraszona, ale szczęśliwa, wróciła do swojej rodziny.

Kiedy Laurel Bowes, właścicielka Millie dowiedziała się, z jakim poświęceniem Derek ją ratował, nie mogła powstrzymać łez wdzięczności i wzruszenia. Wraz z partnerem Bobbym Bakerem chcieli wynagrodzić Derekowi jego bohaterski czyn, ale mężczyzna nie chciał przyjąć żadnej nagrody. Uważał, że to, co zrobił, było naturalnym odruchem człowieka kochającego zwierzęta. PK