Uwięziony pod mostem pies znalazł dzielnego wybawcę

Fot. You Tube

Grupka nastoletnich chłopaków zauważyła, że na wysepce pod mostem na rzece Nisava w miejscowości Nis w Serbii, koczuje mały kundelek, bez możliwości wydostania się z pułapki w jakiej utknął. Tylko jedna osoba zdecydowała się przyjść z odsieczą, mimo że nie było wiadomo, jak sama wróci. Sasa Pesic uratował psa i z pomocą kilkorga chłopaków wydostał się z powrotem na most.

Chłopcy, którzy zauważyli uwięzionego na wysepce pod mostem pieska, bardzo chcieli mu pomóc, jednak ocenili sytuację i doszli do wniosku, że sami nie dadzą rady dostać się do czworonoga, a już na pewno wrócić z nim z powrotem. Obdzwonili wszystkie możliwe instytucje, szukając wsparcia,  ale na ich apel odpowiedział tylko jeden człowiek. To Sasa Pesic znany w całej Serbii z tego, że uratował i znalazł schronienie dla setek bezdomnych psów. Mężczyzna nie wahał się ani chwili. Mimo że nie wiedział jeszcze, czy da radę wrócić na most, zsunął się po wysokim filarze wspierającym most, przeszedł krótki odcinek po płytkiej wodzie i dotarł do psa, który wyraźnie ucieszył się, że nadeszła pomoc.

Zox Raymaker, jeden z grupki młodych mężczyzn, na You Tube zamieścił film z tego zdarzenia sprzed tygodnia i dodał krótki opis następującej treści: „Kiedy wracałem dziś do domu, spotkałem kilkoro moich kolegów, którzy opowiedzieli mi o małym piesku uwięzionym na jednej w wysepek na rzece Nisava. Poszliśmy tam, żeby pomóc czworonogowi, ale mieliśmy nikłe szanse, aby coś zrobić bez odpowiedniego wyposażenia. Postanowiliśmy zadzwonić do różnych osób i instytucji, ale tylko Sasa Pesić ze schroniska dla zwierząt przybył na miejsce, by uratować psa. Nie namyślając się wiele zrobił to, co zrobił, a ja, za jego zgodą, prezentuję dla was jego bohaterski czyn”. PK

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments