53 tysiące tweetów pomogło w odnalezieniu skradzionego cavaliera


Cavalier king charles spaniel Ted zniknął sprzed sklepu Tesco Express w północnym Londynie, kiedy jego właścicielka robiła zakupy.

Cavalier king charles spaniel Ted zniknął sprzed sklepu Tesco Express w północnym Londynie, kiedy jego właścicielka robiła zakupy. 75-letnia Philomena Hynes udała się na codzienne zakupy, zabierając ze sobą ukochanego pupila Teda. Jak zawsze przywiązała jego smycz do barierek znajdujących się przed marketem Tesco Express. Kiedy po kilkunastu minutach wyszła z zakupami ze sklepu, cavaliera już nie było.

Siła oddziaływania internetu

Wnuki starszej pani od razu wrzuciły komunikat o kradzieży psa na portal Twitter. W krótkim czasie aż 53 tys. miłośników psów rozpowszechniło ten tweet w internecie. Siła oddziaływania Twittera okazała się tak duża, że po czterech dniach od kradzieży anonimowa osoba skontaktowała się z rodziną. Cavaliera odebrał zięć pani Hynes z miejsca, w którym doszło do zdarzenia. Kobieta, która oddała psa, szybko zniknęła. Jak powiedziała szczęśliwa właścicielka, zwierzak wrócił do domu cały i zdrowy.

Śledztwo doprowadziło policję do porywacza, którym okazał się 23-letni Allen Denny, bezrobotny z New Barnet. Mężczyzna stanął przed sądem.

Nie zostawiaj psa pod sklepem

Organizacje działające na rzecz zwierząt apelują do wszystkich opiekunów o niepozostawianie psów pod sklepem. Choć powyższa historia ma szczęśliwe zakończenie, to jednak nie zawsze czworonogi wracają do zrozpaczonych właścicieli. Media co jakiś czas publikują artykuły o skradzionych psach. Najczęściej łupem złodziei są psy rasowe, szczególnie te najmodniejsze. Dlaczego? Bo to na nich można zarobić najwięcej. Choć coraz częściej dochodzi do porwania również kundelków. Zjawisko to ma nawet swoją nazwę – dognapping. Lepiej więc nie kusić losu i nie zostawiać psa pod sklepem. Kiedy wybieramy się na zakupy, zostawmy pupila w domu. Jeśli jednak już doszło do porwania czworonoga, opiekun powinien zgłosić ten na fakt na Policję.

źródła: www.standard.co.uk, blog.kocimietka.pl

Autor: Paulina Król
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments