W Poznaniu chipują psy


Na ulice Poznania wyruszył pierwszy mobilny punkt chipowania psów. Do końca roku wszystkie psy w mieście muszą zostać oznakowane, a nie wszystkim właścicielom jest po drodze do miejskiego schroniska gdzie zabiegi są wykonywane bezpłatnie.

To dlatego miejscy urzędnicy postanowili wyjść, a właściwie wyjechać naprzeciw czworonogom i ich właścicielom. W ostatni weekend z usługi (finansowanej przez miasto) korzystali mieszkańcy os. Chrobrego. Tylko w sobotę udało się zachipować ponad 100 psów. Weterynarzom w akcji pomaga Straż Miejska, w czasie weekendu strażnicy pilnowali by czekające w kolejce psiaki miały dostęp do świeżej wody. Od nowego roku Straż nieco zmieni swoje oblicze – będzie przeprowadzać kontrole, właścicielom nieoznakowanych psów grożą mandaty.

W lipcu zachipować swojego pupila będą mogli mieszkańcy Piątkowa i Winograd , w sierpniu mieszkańcy innych części Poznania (do wykonania zabiegu konieczne są: dowód tożsamości właściciela i aktualne zaświadczenie o szczepieniu psa przeciwko wściekliźnie).

Plan chipowania na najbliższe tygodnie.
11-12 lipca os. Sobieskiego, boisko przy bloku nr 2
18 lipca os. Wichrowe Wzgórze, plac przy bloku 36
19 lipca os. Kosmonautów, plac przy bloku 15
25 lipca os. Łokietka, plac przed blokiem 13
26 lipca os. Zwycięstwa, plac przy bloku nr 20