W Poznaniu chipują psy

fot. Adam Jastrzębowski

Na ulice Poznania wyruszył pierwszy mobilny punkt chipowania psów. Do końca roku wszystkie psy w mieście muszą zostać oznakowane, a nie wszystkim właścicielom jest po drodze do miejskiego schroniska gdzie zabiegi są wykonywane bezpłatnie.

To dlatego miejscy urzędnicy postanowili wyjść, a właściwie wyjechać naprzeciw czworonogom i ich właścicielom. W ostatni weekend z usługi (finansowanej przez miasto) korzystali mieszkańcy os. Chrobrego. Tylko w sobotę udało się zachipować ponad 100 psów. Weterynarzom w akcji pomaga Straż Miejska, w czasie weekendu strażnicy pilnowali by czekające w kolejce psiaki miały dostęp do świeżej wody. Od nowego roku Straż nieco zmieni swoje oblicze – będzie przeprowadzać kontrole, właścicielom nieoznakowanych psów grożą mandaty.

W lipcu zachipować swojego pupila będą mogli mieszkańcy Piątkowa i Winograd , w sierpniu mieszkańcy innych części Poznania (do wykonania zabiegu konieczne są: dowód tożsamości właściciela i aktualne zaświadczenie o szczepieniu psa przeciwko wściekliźnie).

Plan chipowania na najbliższe tygodnie.
11-12 lipcaos. Sobieskiego, boisko przy bloku nr 2
18 lipcaos. Wichrowe Wzgórze, plac przy bloku 36
19 lipcaos. Kosmonautów, plac przy bloku 15
25 lipcaos. Łokietka, plac przed blokiem 13
26 lipcaos. Zwycięstwa, plac przy bloku nr 20

   
   
  
  
   
 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments