Walentynki z psem za oceanem i w Azji


Amerykanie przygotowali przykazania dla właścicieli psów na walentynki, a Tajlandczycy koncert charytatywny.Według danych ASPCA (Amerykańskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt) w okolicach walentynek odnotowuje się wzrost liczby zatruć u psów i kotów. Towarzystwo opublikowało więc na swojej stronie internetowej poradnik informujący o tym, jak uniknąć czyhających wtedy na zwierzaki niebezpieczeństw.
– Bukiety kwiatów, zwłaszcza róż i innych, które mają koce, trzeba umieścić w niedostępnym dla psa czy kota miejscu. Nadepnięcie na kolec lub połknięcie go może mieć wyjątkowo nieprzyjemne konsekwencje.
– Czekoladki zawierają substancje toksyczne dla psów, dlatego nie należy zwierzaków nimi częstować. Dla czworonogów groźny jest także ksylitol, naturalny słodzik stosowany w gumach do żucia czy cukierkach.
– Uwaga na rozlany alkohol! Nawet niewielka jego ilość może spowodować u zwierząt wymioty czy biegunkę, a nawet doprowadzić do śpiączki.
– Zwierzęta nie powinny być pozostawiane bez nadzoru w pomieszczeniu, w którym palą się świeczki. O poparzenia nietrudno nie tylko w wypadku ciekawskich kociąt czy szczeniąt.
– Po rozpakowaniu walentynkowych prezentów należy zaraz sprzątnąć wstążki, folie, kolorowe papiery i balony. Te atrakcyjne „gryzaki” mogą utkwić w psim gardle, a nawet pokiereszować jelita.
 
Z kolei Tajlandczycy postanowili uczcić walentynki koncertem charytatywnym „We Love Dogs”. Odbędzie się on 13 lutego w miejscowości Chiang Mai. 20 muzyków zagra podczas niego jazzowe, popowe, klasyczne i country wersje piosenek o miłości, a cały dochód z imprezy, podczas której będzie można kupić rozmaite psie gadżety, zostanie przeznaczony na zakup jedzenia i lekarstw dla bezdomnych psów. JH
 
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments