Warszawskie psy mają nowy park!


Nowy psi park właśnie powstał w Warszawie! Jest położony na łące niedaleko ogródków działkowych przy ul. Goczałkowickiej. Wiadomość tym bardziej cieszy, że powstał z inicjatywy samych mieszkańców.

Mieszkańcy Sadyby na warszawskim Mokotowie wspólnie z władzami miasta stworzyli miejsce przyjazne czworonogom. Psi park powstał przy Jeziorku Czerniakowskim i znajduje się na łące niedaleko ogródków działkowych przy ul. Goczałkowickiej. Cały teren wokół jeziorka jest objętym ochroną, pięknym i wartym odwiedzin rezerwatem przyrody.

Psi park został otwarty 10 czerwca. To nie pierwsza inicjatywa okolicznych mieszkańców, ale cieszymy się, że tym razem zauważono psy i ich właścicieli.

Tego dnia odbył się też konkurs na PSAdybianina Roku 2017, zostali wybrani psi król i psia królowa Sadyby.

Cieszymy się, że jako urząd mogliśmy wesprzeć tę inicjatywę i życzymy sobie, aby było więcej takich przedsięwzięć – podkreśla burmistrz Mokotowa, Bogdan Olesiński.

psi park
fot. Paula Warszewska / materiały prasowe

Co obejmuje projekt?

Władze zorganizowały zakup 370 roślin, z których został utworzony żywopłot wokół wybiegu. Jesienią miasto zakupi i zainstaluje dwie latarnie solarne. Władze miasta wzięły na siebie obowiązek koszenia trawy i na bieżąco będą dbać o porządek na terenie.

Mieszkańcy wykonali pierwszy krok i najcięższą pracę. Zajęli się wykarczowaniem, uporządkowaniem i wyrównaniem terenu, opracowali projekt architektoniczny, zadbali o wykonanie ławek, stworzyli tor przeszkód dla psów, a także zakupili i zamontowali kosze na śmieci. Poza tym świadczą pracę społeczną w wymiarze 434 godzin. Sąsiedzi na medal!

Realizacja projektu zakończy się w listopadzie. Wszyscy psiarze, nie tylko z Mokotowa, są mile widziani!

Autor: Ewa Świderska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments