5 rzeczy, których warto spróbować z psem wiosną


Dzień staje się coraz dłuższy, a temperatura na zewnątrz przyjemnie rośnie - to musi być wiosna! Zbliża się już do nas wielkimi krokami. To świetna okazja, by spróbować z psem kilku rzeczy.

Wiosna to dobra okazja, by spróbować czegoś nowego. Twój pies także się ucieszy, gdy będzie mógł sprawdzić się w nieznanej mu aktywności albo doświadczyć zapachów, z jakimi nie miał jeszcze do czynienia. Są rzeczy, których warto spróbować z pupilem właśnie teraz – przekonaj się!

1. Nowa karma

Tak naprawdę zawsze jest dobry moment na spróbowanie najwyższej jakości, smakowitej karmy. Ale tak jak my, ludzie, wiosną często zaczynamy się odchudzać i bardziej dbać o swoje zdrowie, tak i psy otaczamy większą troską właśnie w tym okresie. Albo przynajmniej znajdujemy w sobie, czując wiosenne orzeźwienie, motywację do zmian. Warto pójść zgodnie z tym trendem i przyjrzeć się zawartości psiej miski. Czy aby na pewno jedzenie, które podajemy psiakowi na co dzień, jest pełnowartościowe? Czy zawiera dużą ilość białka zwierzęcego? Jeśli nie, koniecznie spróbujcie czegoś ekstra!

Czarna owca

O co chodzi z tą czarną owcą? Już tłumaczymy – to mokra karma dla psa Natural Taste Czarna Owca danie z jagnięciny. W składzie tej karmy znajdziemy wysokiej jakości mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. To kombinacja różnych gatunków mięs – jagnięciny (aż 26%!), wieprzowiny i wołowiny – zawierających wszystkie potrzebne psom aminokwasy. Skład tego pokarmu jest prosty, a jednocześnie tak wartościowy, że dostarcza psu wszystko, czego ten potrzebuje.

2. Wyjazd na weekend

Byłeś kiedyś z psem na wakacjach? Albo chociaż na kilkudniowym wyjeździe? Ta wiosna może być dobrą okazją, by tego spróbować! Podróżowanie z psem u boku staje się coraz popularniejsze, a mnóstwo kwater w całej Polsce chętnie przyjmuje czworonożnych gości. Wystarczy na dowolnej psiej grupie na Facebooku zapytać o polecane przez innych psiarzy przyjazne miejsce w wybranej destynacji, a na pewno otrzymamy sprawdzone adresy. Wypad nad morze czy w góry, nawet weekendowy, to dobra okazja, by oderwać się od codzienności. A dla psa – niesamowita przygoda, z nowymi widokami i zapachami, które na długo zostaną mu w pamięci.

3. Psi sport

Nie musicie od razu uprawiać żadnego sportu wyczynowo ani startować w zawodach (jeśli nie chcecie). Nie o to w tym chodzi. Ale o frajdę z nowej aktywności i wspólnie spędzanego czasu już tak. Wiosna to dobra pora roku, by spróbować joggingu z psem przyczepionym do pasa opiekuna (to canicross). Dlaczego właśnie teraz? Bo nie jest już zimno, ale też nie ma jeszcze upału. W temperaturze około 15 stopni C psy dobrze się czują i chętnie biorą udział w aktywnych zajęciach. Ciekawym i łatwo dostępnym sportem jest też dogtrekking. To aktywność polegająca na pokonywaniu różnej długości odcinków w terenie. Możemy wybrać taką długość trasy i takie ukształtowanie terenu, jakiemu podołamy i my, i nasz pupil.

4. Profesjonalna pielęgnacja

Nowa fryzura na wiosnę? W wypadku psów też ma to sens! Zimą często odpuszczamy psom kąpiele i krótkie strzyżenie – i dobrze, bo przecież powinniśmy zrobić wszystko, by nie marzły. Ale gdy robi się cieplej, warto udać się z czworonogiem na wizytę do groomera i odświeżyć szatę. Dodatkowo to właśnie na wiosnę psom wypada najwięcej sierści, bo zmieniają futro na lżejsze. Psi fryzjer pomoże zapanować nad linieniem, wyczesując dokładnie psiaka podczas kąpieli. Nawet w przypadku psów krótkowłosych warto wybrać się na taką wizytę. Jeśli ma się odbyć jedynie raz w roku, niech będzie to właśnie na wiosnę.

5. Nauka nowych umiejętności

Czy tylko na wiosnę można zdobywać nową wiedzę? Pewnie, że nie, ale przyjemniej jest ćwiczyć w plenerze, gdy na dworze jest trochę trawy, a nie zaspy śniegu. Poza tym w marcu psie szkoły często uruchamiają nowe edycje kursów dla psów w różnym wieku. To dobra okazja, by wybrać odpowiedni i zaprowadzić swojego podopiecznego do szkoły. Nauki nigdy dość, a dla psów to fantastyczne zajęcie, dzięki któremu mogą pracować i ciałem, i głową. Dodatkową korzyścią jest fakt, że wspólne przyswajanie nowych umiejętności wzmacnia więź między czworonogiem a człowiekiem. Czy można chcieć czegoś więcej?


Artykuł sponsorowany

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments