Na Dolnym Śląsku ktoś włamał się do schroniska. Trwają poszukiwania sprawcy

fot. Shutterstock

W biały dzień miało miejsce włamanie do schroniska. Wezwano policję, bo ktoś zniszczył nie tylko rzeczy, ale i skrzywdził psiaki. Kto mógł dopuścić się takiego czynu?

Pracownicy schroniska dla zwierząt w Oławie na Dolnym Śląsku opublikowali na Facebooku post, w którym poinformowali o włamaniu. Kto mógł dopuścić się tego haniebnego czynu? Kto odpowiada za włamanie do schroniska? Te i inne pytania zadają sobie zarówno pracownicy placówki, jak i osoby, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny.

Włamanie do schroniska

Jak podają pracownicy przytuliska, do zdarzenia doszło w piątek – 29 maja – między godziną 16.30 a 17.15. Z racji tego, że na terenie schroniska nie ma monitoringu, nie wiadomo, czy za włamanie odpowiada jedna osoba, czy może jest ich więcej. Zniszczono ogrodzenie, a z kojców wypuszczono podopiecznych Oławskiego Przytuliska dla Bezdomnych Zwierząt. Przestraszone czworonogi wydostały się poza teren placówki. Jak możemy przeczytać na Facebooku schroniska, udało się odszukać wszystkie psy i z powrotem sprowadzić do boksów.

Bolek i Miki – te psy ucierpiały najbardziej. Pracownicy przytuliska nie są pewni, czy czworonogi zostały pobite przez sprawcę (lub sprawców) włamania, czy pogryzione przez inne psy ze schroniska. Jeden z nich miał niebawem pojechać do nowego domu, jednak przez doznane obrażenia adopcja musiała zostać przełożona. Stowarzyszenie Przystanek Przytulisko Oława prosi również internautów o pomoc w ustaleniu sprawcy włamania.

UWAGA OŁAWA❗️❗️❗️ PROSIMY O KONTAKT każdego kto cokolwiek widział ❗️❗️❗️W dniu dzisiejszym w godzinach 16:30 – 17:15…

Opublikowany przez Stowarzyszenie Przystanek Przytulisko Oława Piątek, 29 maja 2020

Zbiórka na monitoring

Portal Olawa24.pl w serwisie Zrzutka.pl uruchomił zbiórkę na zakup monitoringu dla Oławskiego Przytuliska dla Bezdomnych Zwierząt. Celem było uzbieranie 5000 złotych. Ostatecznie udało się zebrać 6753 złote. Dodatkowa kwota ma zostać przeznaczona na zakup karmy dla zwierząt, a także podstawowe artykuły, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania przytuliska. Jeden z mieszkańców miasta wyraził chęć zamontowania kamer na terenie schroniska za darmo.

JESTEŚCIE NIESAMOWICI !????❤️Nie wiemy jak dziękować , ale wiemy że na pomoc mieszkańców Oławy i okolic mogliśmy liczyć…

Opublikowany przez Stowarzyszenie Przystanek Przytulisko Oława Niedziela, 31 maja 2020

Z zebranych pieniędzy zamontowano już wzmocnioną bramę wejściową. Jak zapowiedzieli pracownicy schroniska, niebawem zostanie udostępniona relacja z dokonanych zmian.

Autor: Magdalena Olesińska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments