Zwierz w potrzebie? Oto społeczna tarcza antykryzysowa!


Specjalnie dla czytelników portalu Psy.pl i wszystkich, którym los zwierząt nie jest obojętny, stworzyliśmy na Facebooku grupę "Zwierz w potrzebie – społeczna tarcza antykryzysowa". To wsparcie dla schronisk, fundacji, domów tymczasowych i osób prywatnych w czasach COVID-19. Pomóc im może każdy - ty też!

Od kilkunastu tygodni wszyscy borykamy się z pandemią koronawirusa. Większość z nas przestrzega zalecanych obostrzeń – pracujemy zdalnie, uczniowie szkół i studenci uczą się online, nie chodzimy na spotkania towarzyskie. Pandemia koronawirusa dotyka jednak nie tylko ludzi, ale również zwierzęta, w szczególności te bezdomne, przebywające w schroniskach czy fundacjach. Dlatego portal Psy.pl postanowił stworzyć na Facebooku grupę o nazwie „Zwierz w potrzebie – społeczna tarcza antykryzysowa”. Chcielibyśmy, abyście dzięki niej dzielili się dobrem z innymi bez wychodzenia z domu.

Zwierz w potrzebie – dziel się dobrem bez wysiłku!

Ostatnio pojawia się wiele niepokojących doniesień o tym, że ludzie porzucają psy czy koty w obawie przed tym, że mogą one przenosić wirusa. Dzieje się to, mimo że Światowa Organizacja Zdrowia zaprzecza doniesieniom, jakoby czworonogi stanowiły zagrożenie dla człowieka. A czy można sobie wyobrazić lepszego towarzysza podczas przymusowej domowej kwarantanny niż psa czy kota?

Facebookowa grupa „Zwierz w potrzebie – społeczna tarcza antykryzysowa” to wsparcie dla schronisk, fundacji, domów tymczasowych i osób prywatnych w czasach COVID-19. Powstała z myślą, by połączyć tych, którzy tej pomocy potrzebują z ludźmi, którzy w tym trudnym czasie chcą jej udzielić. Niestety z powodu pandemii wiele firm całkowicie wycofuje bądź ogranicza wsparcie finansowe schronisk, dlatego muszą sobie one radzić inaczej.

Nie bójcie się prosić o pomoc

Jeśli jesteś osobą prywatną, schroniskiem czy fundacją, a potrzebujesz pomocy dla zwierzaków, dodaj post na grupie, w którym opiszesz, co jest wam potrzebne. Możesz podać linki do produktów, adres do wysyłki itp. Opisujcie całą sytuację, wszystko, co wydaje się istotne. Nie bójcie się prosić o pomoc!

Jeśli jesteś osobą prywatną lub firmą, która chce pomóc, zgłoś się pod konkretnym postem, który cię zainteresuje. Napisz, co ze wskazanych rzeczy możesz kupić i w jakiej ilości. Zamów to i przekaż potrzebującym, wysyłając paczkę na adres danego przytuliska czy domu tymczasowego. Czasami wystarczy naprawdę niewiele, by pomóc zwierzakom. W tym trudnym dla wszystkich czasie nie zapominajmy o zwierzętach. One też są ofiarami koronawirusa.

Dołącz do grupy: www.facebook.com/groups/zwierzwpotrzebie!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments