Właściciel wydaje, pies spłaca debet


„Noodle the Dog” (Noodle Pies) – tak zaadresowany list z banku NatWest odebrał zdziwiony Brytyjczyk mieszkający w Woodhouse Eaves. Jeszcze bardziej się zdziwił, gdy przeczytał: „Szanowna Pani / Szanowny Panie, zwracamy się z prośbą o uregulowanie debetu na koncie wynoszącego 6,84 funtów”.

Największy brytyjski bank National Westminster wysłał list do psa o imieniu Noodle mieszkającego w Woodhouse Eaves. Proszono w nim o kontakt w ciągu 14 dni w celu wyjaśnienia sprawy debetu na koncie wynoszącego 6,84 funtów. Niestety nie trafił on do łap adresata, gdyż cała rodzina wraz z psem zmieniła miejsce zamieszkania. Powiadomienie trafiło do rąk Ruperta Chapmana, nowego właściciela domu. Ten postanowił sobie zażartować i odpisać w imieniu swojej suczki labradoodle’a Charley. Brzmiało to mniej więcej tak:  

 

„Szanowny Panie, otrzymałam od mojego właściciela pański list z prośbą, by grzecznie odpowiedzieć. Zorientowałam się, że poprzedni czworonożny mieszkaniec tego domu Noodles jest winny bankowi 6,84 funtów. Rozumiem jego kłopoty ze zbilansowaniem budżetu. Dotąd wymagano od nas, byśmy zdążyli złapać piłeczkę, ale dziś oczekiwania wobec psiej społeczności wzrosły. Nawet mój właściciel czasem nie ma kasy na kupienie kolejnego worka suchej karmy i musi mi dawać resztki ze stołu. I przyznam, że od kiedy przestał stosować tę głupią dietę Atkinsa, całkiem mi to jedzenie smakuje.

 

Ale do rzeczy. Przeszukałam cały dom i znalazłam 4 drachmy i 24 pesety za sedesem oraz pod schodami. Martwię się, czy to zaspokoi oczekiwania banku. Charley the Labradoodle”.

 

Na szczęście bank szybko wyjaśnił, że nie oczekuje ani od Ruperta, ani od Charley spłacenia debetu poprzednich mieszkańców domu. Takie humorystyczne sytuacje mogą się zdarzać w Wielkiej Brytanii częściej, ponieważ, jak tłumaczy Grant McDonald, rzecznik banku NatWest, wielu właścicieli zakłada rachunki na swoje psy w celu płacenia z nich m.in. za usługi weterynaryjne. KO, MC

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments