Właściciele psów są bardziej atrakcyjni! Naukowcy właśnie to udowodnili


Chcesz się umówić na randkę? Adoptuj psa! Z badań wynika, że właściciele psów są bardziej atrakcyjni i mają większe powodzenie u płci przeciwnej.

Gdy Aaron Morrill, biznesmen z Jersey City,  wyprowadza swoją kudłatą suczkę Donut na spacer, może być prawie pewien, że podejdzie do niego jakaś kobieta albo nawet kilka kobiet. „Jaki śliczny piesek, ile ma lat?” „Jak się wabi?” „Można go pogłaskać?” – to pytania, na które będzie musiał wtedy odpowiedzieć. Dlaczego właściciele psów są bardziej atrakcyjni?

Gdy tylko kobiety widzą cię z psem, znikają wszelkie bariery. Przypuszczają, że musisz być przyzwoitym człowiekiem. Przecież, jeśli masz psa, nie możesz być zły – opowiada dziennikarzom www.nytimes.com Aaron Morrill.

Dowód na opiekuńczość

Przypadek Aarona Morrilla i Donut nie jest odosobniony. Badania wykazały bowiem, że właściciele psów są bardziej atrakcyjni, postrzega się ich jako ludzi przystępniejszych, szczęśliwszych i bardziej empatycznych.

Obecność psa może też wskazywać, że mężczyzna jest opiekuńczy, a to już jest ważny powód do zainteresowania się nim, uważa dr Helen Fisher z Instytutu Kinsey Institute i konsultantka Match.com.

Jeśli masz psa, to naprawdę wiele mówi o tobie. Oznacza to, że potrafisz opiekować się stworzeniem, że jesteś obowiązkowy i wrócisz na czas do domu, by je nakarmić, że wyjdziesz z nim na spacer, że je kochasz i że spędzasz z nim czas – tłumaczy dr Helen Fisher dziennikarzom www.nytimes.com.

Właściciele psów są bardziej atrakcyjni, ponieważ posiadanie psa to także sygnał, że mężczyzna może być nie tylko dobry przyjacielem, ale też dobrym rodzicem.

Gdy kobiety widzą mężczyznę z psem, do ich podświadomości dociera następująca wiadomość: On jest opiekuńczy, potrafi dawać, nie oczekując wiele w zamian, umie troszczyć się o drugą istotę. Jest oddany temu stworzeniu – mówi dr Helen Fisher.

pan z psem
fot. Shutterstock

Badania potwierdzają

Podczas badań przeprowadzonych przez dr Helen Fisher dla Match.com wśród przeszło 1200 osób prawie jedna trzecia uczestników stwierdziła, że „bardziej ich ciągnie” do kogoś, kto ma zwierzaka. Ponad połowa uznałaby drugą osobę za atrakcyjniejszą, gdyby ta adoptowała psa. Również ponad połowa nie umówiłaby się na randkę z kimś, kto nie lubi zwierząt. Dwie trzecie oceniłyby osobę, z którą się spotykają, na podstawie tego, jak traktuje własne zwierzę.

Przekonanie dr Helen Fisher, że właściciele psów są bardziej atrakcyjni, potwierdza wiele innych badań. Podczas jednego z nich poproszono uczestników o ocenienie osób pokazanych na fotografiach. Te, którym towarzyszył pies, badani uznali za szczęśliwsze, bardziej zrelaksowane i pewniejsze siebie. Inne badanie wykazało, że mężczyznom, którym towarzyszył pies, łatwiej było zdobyć numer telefonu napotkanej kobiety. Również osobom żebrzącym na ulicy, zarówno kobietom, jak i mężczyznom, jeśli towarzyszył im pies, łatwiej było uzyskać datki.

Autor: Magdalena Ciszewska
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments